Straka: Všechno je to v hlavě, na Letné opravdu nemáme co ztratit

Straka: Všechno je to v hlavě, na Letné opravdu nemáme co ztratit

Již příliš zápasů nezbývá a ten deficit je opravdu velký. Má-li se Karviná v nejvyšší soutěži udržet, potřebuje získat body všude, kde se jen dá. A třeba i na Spartě.

Karviňáci aktuálně drží patnáctou příčku tabulky s tím, že na optickou záchranu jim chybí šest bodů. Nebýt nadstavbové části, asi už by byly jakékoliv snahy zmařeny, ovšem protože stále zůstává naděje, je potřeba se o ni prát zuby nehty.

Slezané jsou vedeni trenérem Františkem Strakou, jenž se tímto zápasem vrací do známého prostředí. Ve Spartě jako hráč strávil devět krásných sezon, které nejdou zapomenout. „Byly to skvělé roky - čtyři tituly, zápasy evropských pohárů a skvělá parta kluků pod vedením fantastického trenéra pana Ježka či Vládi Táborského. Hrál jsem tam devět let, přišel jsem v roce 1979 a končil v roce 1988. Někteří současní fanoušci si to asi ani nepamatují,“ zpovídal se klubovému webu dnes již šedesátiletý trenér.

Nyní však tyto vzpomínky vymění za příležitost porvat se se svým týmem o udržení. Vždy, když nastupujete do takto velkého utkání, je důležité, abyste vyladili tu psychickou stránku věci. „Sparta je jasným favoritem. My na Letné opravdu nemáme co ztratit. Je důležité se mentálně připravit na to, co nás čeká. Všechno začíná a končí v hlavě. Doufám, že hráči budou nejen po mentální stránce dobře připraveni,“ vysvětloval Straka, jehož slova zazněla na mfkkarvina.cz.