V létě může být Plzeň chudší o Hrošovského i Hořavu. I proto vábí na západ Čech Považance

V létě může být Plzeň chudší o Hrošovského i Hořavu. I proto vábí na západ Čech Považance

První výraznou posilu pro léto 2019 už Viktoria Plzeň oznámila a není jí nikdo jiný, než ostřílený obránce Adam Hloušek, jenž se vrátí do české nejvyšší soutěže z Legie Varšava.

Tou druhou by se mohl podle informací Deníku Sport stát osmadvacetiletý slovenský středopolař v jabloneckých službách Jakub Považanec, jenž má na Střelnici kontakt do konce právě probíhajícího roku.

Ten už má být se západočeským klubem z Doosan arény domluven na osobních podmínkách a nyní se musí dohodnout oba kluby. Pakliže by se nanašlo řešení, defenzivně laděný záložník, jenž má po třiceti kolech šestý nejvyšší počet odebraných míčů z celé soutěže, by mohl být v zimě volný úplně zadarmo.

"Zatím není nic oficiální," citoval server isport.blesk.cz slova agenta Milana Lednického, který však současně potvrdil, že druhý tým Fortuna:ligy o jeho klienta se čtyřmi vstřelými brankami za sezonu zájem má.

Hlavní trenér Pavel Vrba by mohl bývalým hráčem Banské Bnystrice či Dukly reagovat na reálný odchod jeho o rok mladšího krajana Patrika Hrošovského, před nímž stojí zahraniční výzva. Štruncovým sadům by navíc mohl zamávat také Tomáš Hořava, jenž už mezi jedenácti vyvolenými nefiguruje tak pravidelně, jako tomu bylo v minulosti.