Kolik chtějí United za Pogbu a co vše může jeho přesun do Realu zhatit?

Kolik chtějí United za Pogbu a co vše může jeho přesun do Realu zhatit?

Setrvání Paula Pogby v Manchesteru United? Takřka nereálná záležitost. Francouzský záložník se již několikrát nechal slyšet, že by rád přestoupil do Realu Madrid. To se pochopitelně nelíbí fanouškům rudých ďáblů, ale ti s tím moc nenadělají. Ostatně držet hráče proti jeho vůli není dobrá cesta a dobře si toho jsou vědomi i na Old Trafford. Nyní tak záleží, jestli se obě strany dohodnou na odstupném. Z Anglie již do Madridu putoval první návrh…

Podle španělského deníku AS požadují United za svého středopolaře 170 milionů eur. To rozhodně není malá částka. Na San Bernabéu nebudou chtít tolik zaplatit, takže přijde na řadu vyjednávání. To naneštěstí pro Pogbu může krachnout na celé řadě faktorů.

Šestadvacetiletý hráč za sebou má turbulentní sezonu. Pod José Mourinhem upadl v nemilost portugalského kouče. Leckdy nebyl ani v základu. Lepší chvilky střídal s bídnými výkony a celkově to nebyla žádná sláva. Ostatně podobně jako od celého klubu. Po příchodu norského trenéra šly rapidně nahoru nejen výkony United, ale i Pogby, který dával branky a sbíral asistence. Závěr sezony byl ale opět ve znamení podprůměru. Celkem v tomto ročníku nastřádal Pogba v lize 13 branek a 9 asistencí.

I proto je jednou z vytipovaných posil Zinedina Zidana, který připravuje Real Madrid na novou sezonu. Ta stávající bílému baletu hrubě nevyšla. Již řadu týdnů mají v Madridu jasno, že zakončí sezonu bez trofeje. LaLize dominovala Barcelona, která Los Blancos vyřadila i v domácím poháru. Z Ligy mistrů pak šampiona posledních tří let ostudně vyprovodil Ajax, který na Realu vysoko vyhrál.

Vedení Realu věřilo, že by mohlo jako součást transferu nabídnout hráčskou kompenzaci, ale United nemají zájem ani o Toniho Kroose ani o Garetha Balea. Navíc je otázkou, o jaký by si Pogba řekl plat. Žádné přestřelené sumy totiž Zidane nehodlá nabízet.