Škoda po zisku titulu: Přál bych si velké oslavy, ale ještě chceme double, který jsme si vysnili

Škoda po zisku titulu: Přál bych si velké oslavy, ale ještě chceme double, který jsme si vysnili

Pražská Slavia dokázala v Ostravě získat mistrovský titul, přestože utkání skončilo nakonec bez branek smírně 0:0. Svůj dvoustý ligový start v sešívaném dresu zaznamenal kapitán Milan Škoda, který vykazoval po závěrečném hvizdu obrovskou radost, ale jak sám prozradil, oslavy kabina odloží až na konec sezóny, neboť ji čeká ještě důležité finále MOL Cupu a derby se Spartou.

Jedno kolo ještě do konce české nejvyšší soutěže zbývá, přesto má Slavia již titul v kapse. O mistrovskou trofej se však obávala až do závěrečného hvizdu, neboť Ostrava nebezpečně kousala. „Byly to hrozné nervy. Když se blížili k našemu vápnu, nebo když míč prolétal našim vápnem, tak by se ve mně krve nedořezal. Fakt jsem byl nervózní. Můžete hrát výborně, ale když dostanete hloupý gól, tak je vše pryč. Jsem šťastný, že jsme to zvládli,“ usmíval se kapitán vršovického celku v rozhovoru pro Slavia.cz.

Slavia celou sezónu směřovala za titulem. Po podzimu měla velice komfortní náskok, o který však během jara přišla a závěr soutěže si tak sama zdramatizovala. „Myslím, že titul je jednoznačně zasloužení. Kdybych to měl srovnat s tím minulým, tak ten od nás málokdo očekával. Tehdy jsme možná nehráli tak dobře, ale věděli jsme, za čím jdeme. Myslím, že tenhle titul jsme si rozhodně zasloužili. Ani si nedokážu představit, že by ho vyhrál někdo jiný,“ nechal se slyšet několikanásobný český reprezentant.

Po cestě z Ostravy již Slavia mohla slavit nadvládu v české nejvyšší soutěži, ale jak kapitán připomněl, oslavy budou jen lehké, neboť sezóna ještě není u konce. „Samozřejmě to oslavíme. Nějaké pivo si dá asi každý. Ale určitě to nebude nic velkého. Sám bych si přál, aby oslavy byly velké, ale musíme ještě počkat. Za pár dní nás čeká opravdu důležitý zápas, který chceme zvládnout, abychom získali double, který jsme si vysnili před sezónou,“ dodal Škoda.