Vrba: Druhé místo chutná hořce, ale za posledních sedm sezón jsme hůře neskončili

Vrba: Druhé místo chutná hořce, ale za posledních sedm sezón jsme hůře neskončili

Západočeská Plzeň dokázala urvat pod Ještědem tři body za výhru 2:0, přesto již před posledním kolem finále FORTUNA:LIGY moc dobře ví, že nemá šanci obhájit titul. O branky se na horké půdě Liberce postarali Hořava a Hrošovský. Kouč Viktoriánů Pavel Vrba byl s výsledkem zápasu spokojený a nezapomněl poslat gratulaci do Vršovic.

Skóre otevřel Hořava již v sedmé minutě, kdy poslal hosty do vedení. „První půle byla z naší strany určitě lepší, využili jsme v ní jednu situaci a šli do vedení. Ve druhém poločase jsme až na jednu výjimku domácí do ničeho nepustili. Zvítězila naše trpělivost, kdy jsme si počkali a následně prosadili,“ hodnotil Vrba předposlední ligové utkání v této sezóně.

Ve stejný čas však urvala Slavia remízu v Ostravě, což nakonec rozhodlo o tom, že Plzeň titul neobhájí. „Je to zklamání, protože Viktorka vždy myslí na ty nejvyšší příčky. Získat titul je těžké a obhájit ještě těžší, nám se to bohužel nepodařilo,“ měl jasno autor první trefy tomáš Hořava. Také Pavel Vrba usoudil, že letos je titul ve správných rukou.

„Abychom byli féroví, musíme říct, že Slavia má titul zaslouženě. My jsme uhráli s nadstavbou rekordní počet bodů, ale soupeř měl výjimečnou sezónu. Posledních sedm sezón jsme ale skončili vždy nejhůře druzí, takže to také není úplně špatné,“ dodal trenér západočeského klubu.