Chvílemi jsem se hledal, ale prostě jsem tři čtvrtě roku nehrál fotbal, obhajoval se Zahustel

Chvílemi jsem se hledal, ale prostě jsem tři čtvrtě roku nehrál fotbal, obhajoval se Zahustel

Jedním ze sparťanských střelců proti jablonecké družině byl krajní obránce Ondřej Zahustel, který dosáhl na druhou jarní trefu. Jak hodnotil nedělní triumf i celý dosavadní ročník, ve kterém se jeho chlebodárce z Generali arény umístil na bronzové pozici?

O hodnocení vítězného duelu s Jabloncem...

"Vůbec to nebylo lehké, ale pomohl nám první gól, v tu dobu jsme byli lepším týmem. Pak to hodně ovlivnila červená karta. Měli jsme pak po ní hrát víc v klidu, víc napadat, být nebezpečnější. To tam moc nebylo. Ale důležité je, že jsme zvládli výsledek, s tím musíme být spokojení."

O tom, že tlak nepřišel ani červené kartě soupeře...

"O poločase jsme si řekli, že musíme být na míči a nedat jim na nic čas. Ale pak jsme hráli hodně přihrávek do zadu, málo průnikových. Nebyli jsme nebezpeční. S hrou nemůžeme být spokojení, ta měla být mnohem lepší. Měli jsme hrát pro diváky, dát čtyři góly a udělat jim větší radost."

O zajímavých momentech ze druhého dějství...

"Možná jo, bylo jich o jednoho míň. Trenér po mě chce náběhy za obranu, snažím se to plnit. Dvakrát jsem tam šel, hledal jsem Tetteha, jednou mi to zablokovali, podruhé zakončil vedle. Potřetí jsem si vyměnil pozici s Karlssonem, Hložek mi to skvěle dal a padlo mi to tam. Byl to hodně důežitý gól, od té chvíle bylo jasné, že ten zápas vyhrajeme."

O dojmech z celé dosavadní sezony...

"Spokojení rozhodně nejsme, samozřejmě ani já osobně. Ale zas to beru tak, že jsem se po těžkém zranění vrátil po tři čtvrtě roce. Jsem velice rád, že jsem mohl nastupovat, odehrál jsem poměrně dost zápasů. Chvílemi jsem se hledal, ale prostě jsem tři čtvrtě roku nehrál fotbal. Ke konci jsem se cítil líp a líp a možná i ten gól je toho důkazem. Teď odpočineme na dovolené a pro příští rok opravdu máme na čem pracovat."