V těchto dnech a týdnech si sáhlo na trofej již 11 krajánků. Dvanáctým může být v Baku Čech

V těchto dnech a týdnech si sáhlo na trofej již 11 krajánků. Dvanáctým může být v Baku Čech

Protože je fotbal kolektivní sport, úspěchy jsou měřeny trofejemi. Jak jsou na tom v tomto směru čeští krajánci, kteří si vydělávají na pomyslný chleba mimo Fortuna:ligu a jsou rozeseti po celém Starém kontinentu? eFotbal.cz napočítal k tomuto datu hned 11 borců, kteří si v doznívajícím soutěžním ročníku sáhli na "medaili", ať už se jednalo o ovládnutí ligové soutěže, nebo poháru. Tím dvanáctým může být již brzy Petr Čech, jehož Arsenal čeká finále Evropské ligy proti Chelsea, ale nepředbíhejme...

11 krajánků, kteří v Evropě zakončili sezonu s trofejí:

Michal Papadopulos - Piast Gliwice - titul

Čtyřiatřicetiletý veterán už působí v polské Ekstraklase od léta 2012, nicméně aby získal titul, Zaglebie LUbin musel vyměnit za Piast Gliwice. A mimochodem - věděli jste, je bývalý útočník Baníku, Boleslavi, Cottbusu, Leverkusenu, Rostova či Heerenveenu "papírově" podepsán i pod posledním titulem Arsenalu v sezoně 2003/2004? O rok předtím pak na stejné adresy ovládl FA Cup.

Jurij Medveděv - Slovan Bratislava - titul

Slovan si v samostatné historii slovenské ligy připsal titul číslo 8. Deseti starty a 726 odehranými minutami mu k tomu pomohl také dvaadvacetiletý zadák Jurij Medveděv, který má za sebou premiérovou bratislavskou sezonu. Někdejší zadák Senice či Baníku Sokolov vzešel z Viktorie Plzeň, která se radovala z primátu v roce 2015. Samotný mladík však na tom tehdy neměl vůbec žádný podíl.

Michal Lüftner - FC Kodaň - titul

Byť je pětadvacetiletý stoper s minulostí v Teplicích či ve Slavii v hlavním městě Dánska odstaven, loni v létě nastoupil k jednomu tamní Superligy a pod ziskem primátu je tedy podepsán také.

Marek Štěch - Luton Town - titul (ve třetí lize)

Devětadvacetiletý strážce svatyně ovládl se svým Lutonem League One a pakliže klub neopustí, v příštím soutěžním ročníku se může těšit na Championship. V sezoně ale odchytal exsparťan jen pět zápasů a mladší konkurent Shea se mu bude z pozice jedničky vystrnazovat velmi těžce.