Plzeň představila letní posilu č. 2, která může být díky charakteru na hřišti i mimo něj dobrým příkladem pro další mladíky Viktorie

Plzeň představila letní posilu č. 2, která může být díky charakteru na hřišti i mimo něj dobrým příkladem pro další mladíky Viktorie

Viktoria Plzeň se po Adamu Hlouškovi pochlubila svou druhou letní posilou pro nadcházející ročník 2019/2020, kterou se stal štítový záložník Lukáš Kalvach, o něhož mimochodem usilovala již v loňském roce.

Třiadvacetiletý defenzivně laděný středopolař z Hané, jehož konto zdobí k tomuto datu 59 prvoligových duelů, podepsal v Doosan aréně tříletou smlouvu do června 2022.

"Děkujeme Lukášovi, že nám pomohl k 25 ligovým vítězstvím, k účasti v evropských pohárech a že jeho fotbalová cesta v Sigmě může být vzorem pro naše mladé hráče od přípravek až po dorost," zaznělo na oficiálních stránkách Sigmy.

Jaké dojmy má samotný perspektivní fotbalista? "Vážím si toho, že si mě Viktorka vybrala. Plzeň je velký klub, má kvalitní hráče a dobré zázemí. Teď už bude vše záležet jen na mně, abych předváděl co nejlepší výkony. Beru to jako velký krok v mé kariéře. Už se těším na nové spoluhráče, realizační tým a na celou přípravu," uvedl na webu fcviktoria.cz nový svěřenec Pavla Vrby, který se osobně zná s Chorým, Hubníkem i Havlem.

Jeho přání ohledně Patrika Hrošovského už se mu ovšem ve Štruncových sadech vyplnit nemusí. Slovenský reprezentant zřejmě zvedne kotvy. "Plzeňské angažmá určitě bude výkonnostní posun. Viktoria má kvalitní kádr, ale myslím si, že když zapadnu a vše nám bude jako týmu fungovat, tak budeme pořád útočit na ty nejvyšší příčky. O místo v sestavě se budu muset porvat, je tu spousta kvalitních středních záložníků, například takový Patrik Hrošovský patří k těm nejlepším v lize a rád bych si s ním zahrál," pokračoval nový kolega Ekpaie, Kayamby či Beauguela.

Vedení Viktorie si mne ruce. "Jde o vynikajícího hráče s velkými předpoklady a doufáme, že je v Plzni naplno prokáže. Lukáš Kalvach byl v našem hledáčku už delší dobu a svou výkonností náš zájem v podstatě jen potvrdil. Navíc díky svému charakteru na hřišti i mimo něj může být dobrým příkladem pro další mladé hráče v Plzni," okomentoval "klidnou sílu" z Androva stadionu generální manažer západočeského celku Adolf Šádek, jehož vyjádření vyšlo na stránkách fcviktoria.cz.