Pavelka o lasu z Edenu: Slavia má určitě co nabídnout každému hráči. Konfrontace na evropské scéně mi moc chybí

Pavelka o lasu z Edenu: Slavia má určitě co nabídnout každému hráči. Konfrontace na evropské scéně mi moc chybí

Byť si dělala Kasimpasa zálusk na atak evropských pohárů, jarní část turecké Süper Lig jí hrubě nevyšla a také proto jí patří kolo před koncem a výjezdem na půdu třetího Besiktase ve vyrovnané tabulce až třináctá pozice.

Jak vše viděl osmadvacetiletý středopolař David Pavelka, jenž je součástí tureckého klubu již od úvodu roku 2016? "Hráli jsme fotbal, založený na skvělé fyzičce, neměli jsme úplně propracovanou taktiku. S tím, že jsme dávali spousty gólů. Jenže jak branky začaly ubývat, potvrdilo se, že naše defenzivní činnost není ideální. Máme jednu z nejhorších obran v lize, tudíž momentální postavení v tabulce je logické. Po zimní přípravě jsem uvnitř cítil, že síla týmu, kterou měl na podzim, už taková není. Jaro bylo hodně náročné, musím říct, že spousta věcí se nepovedla. Pak už to byla taková křeč. Když jsme se ocitli v situaci, v níž jsme měli jít doleva, vydali jsme se doprava a obráceně. Nemluvím jenom o samotném mužstvu, ale celkově o klubu. Od ledna to prostě nebylo ono. V zimě odešli dva ofenzivní hráči, kteří na podzim obstarali 25 gólů. To je obrovské číslo. Vesměs přicházeli mladí kluci, kteří mají kariéry teprve před sebou. Bylo vidět, že ačkoli turecká liga je neustále podceňovaná, tak není legrace do takové soutěže naskočit. Měli jsme problém nahradit hráče, kteří odešli," krčil rameny v interview pro magazín gol.cz bývalý hráč Sparty, Slovácka či Liberce.

Jaké jsou vyhlídky na příští soutěžní ročník 2019/2020? "Zatím nás vede trenér béčka, čekáme, co bude. Nový kouč vždycky přijde se svojí vizí, v Turecku jsou při takové příležitosti změny obzvlášť veliké. Musíme počkat, kdo přijde, od toho se bude všechno odvíjet," pokračoval dvacetinásobný reprezentant Česka, jehož slova vyšla na webu gol.cz.

Změny by se však mohly dotknout i jeho a to i přesto, že má pořád platný kontrakt. "Mám s klubem smlouvu ještě na dva roky. Po letošním jaru ale musím poprvé říct, že pokud by se objevila nějaká zajímavá nabídka, asi bych o ní přemýšlel víc než kdy předtím," ozřejmil na stránkách gol.cz Pavelka, který byl spojován například se Slavií, kterou vede jeho oblíbený kormidelník Jindřich Trpišovský...

"V souvislosti se mnou a Slavií se objevují spekulace už rok a půl. Slavia má určitě co nabídnout každému hráči. Kvalitní tým, boj o mistrovský titul, evropské poháry. Musím říct, že konfrontace na evropské scéně mi moc chybí. Pořád ale platí, že jsme s rodinou v Istanbulu spokojení. Zabydleli jsme se tu pevně, etablovali se na sto procent. Pokud by nastala změna, pro rodinu by byla nepříjemná. Po letošní sezoně bych ale striktně neodmítal žádnou nabídku. Pokud nějaká přijde, budu o ní přemýšlet. Zatím žádná na stole neleží, tudíž nemá smysl cokoli dál říkat," uzavřel Gólem citovaný štítový záložník, jenž zasáhl v doznívající turecké ligové sezoně do sedmadvaceti utkání, v nichž si připsal jednu trefu.