Liverpool se nevzdá Salaha nebo se Salah nevzdá Liverpoolu? Kolem Anfield Road létaly šílené sumy

Liverpool se nevzdá Salaha nebo se Salah nevzdá Liverpoolu? Kolem Anfield Road létaly šílené sumy

Egyptský kanonýr Mohamed Salah se v této sezóně konečně dočkal vytoužené trofeje v barvách Liverpoolu. Na triumf v Premier League to sice nestačilo, přestože Reds nebyli od tohoto cíle daleko, ale chuť si napravili ve finále Ligy mistrů. V Madridu se právě africký útočník zapříčinil úvodní trefou o výhru nad Tottenhamem. Jeho jméno se ihned začalo spojovat s největšími evropskými giganty.

Salah přišel na Anfield Road v roce 2017 z AS Řím za 42 milionů eur s vizitkou perspektivního střelce italské Serie A. Mnozí ale samozřejmě poukazovali na jeho vystoupení v Chelsea, kde se předtím nedokázal adekvátně prosadit. Očekávání ale nakonec již v první sezóně za Liverpool naplnil, když se stal králem střelců nejvyšší ostrovní soutěže.

Na svém kontě má celkem 104 odehraných zápasů, ve kterých zaznamenal 71 branek a 29 asistencí. Egyptský reprezentant se nechal během sezóny již několikrát slyšet, že mu hra pod vedením kouče Jürgena Kloppa vyhovuje, a nerad by měnil klubové barvy. Spokojený je i Liverpool, jež má s hráčem podepsanou smlouvu až do roku 2023.

I to však neodrazuje největší giganty v tom, aby si na vyhlášeného střelce brousili zoubky. Podle informací portálu goal.com po jeho schopnostech prahnou Real Madrid a Juventus Turín. Podle zákulisních informací už přiletěly na Anfield Road nabídky atakující hranici 170 milionů eur, což by ze Salaha udělalo jeden z nejdražších přestupů tohoto sportu. Liverpool však zůstává neoblomný.