Zamíří vítěz MSFL do druhé ligy? Bude rozhodovat i stanovisko Zbrojovky...

Zamíří vítěz MSFL do druhé ligy? Bude rozhodovat i stanovisko Zbrojovky...
OBSAHUJE OHLASY

Dvě zásadní podmínky k postupu do druhé ligy splnili – v tabulce MSFL skončili po dramatickém závěru první a start v profi soutěži jim udělením licence posvětila i fotbalová asociace. Pro brněnskou Líšeň to nicméně automaticky neznamená, že zamíří o patro výš. Vedení klubu po historické úspěchu čekají tři perné dny plné jednání a vyjednávání. Až po nich padne definitivní rozhodnutí, zda se fanoušci v příští sezoně Národní ligy dočkají derby celků z moravské metropole. Právě hlas Zbrojovky přitom bude jedním z nejzásadnějších.

Závěr letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy nabídl pořádné drama. Před posledním kolem vévodil tabulce Frýdek-Místek s dvoubodovým náskokem před Líšní. Tu hřála lepší vzájemná bilance se slezským soupeřem, tudíž k návratu na nejvyšší stupínek musela vyhrát v Hodoníně a zároveň doufat, Frýdek-Místek ztratí v Hlučíně.

Když líšeňští mířili po prvním poločase za stavu 0:1 se svěšenými hlavami do kabin, nevypadalo to bledě jen s bojem o prvenství, ale hrozilo, že neudrží ani druhou příčku. Po změně stran ale bylo všechno jinak. Svěřenci kouče Machálka dvěma góly skóre otočili a po závěrečném hvizdu mohli slavit. A to naplno. Valcíři z Frýdku-Místku totiž v Hlučíně prohráli 1:2.

O triumfu Líšně v MSFL nelze mluvit jinak než jako o největším úspěchu v klubové historii. „Je to zúročení poctivé práce celého kolektivu, hráčů, trenéra i vedení. A také dlouholeté spolupráce se Zbrojovkou Brno,“ nepochybuje Karel Hladiš, předseda klubu, který se do povědomí široké veřejnosti dostal v roce 2007, kdy v poháru ještě jako divizní tým senzačně vyřadil pražskou Slavii.

Výsledek padne až po jednáních

V následující sezoně může být Líšeň dokonce druholigová. Na případný posun do profesionální soutěže se připravovala delší dobu. „Potřebnou licenci jsme získali, dostavujeme stadion a máme příslib města Brno o pomoc. Máme tři dny na to, abychom projednali s vedením Zbrojovky možnost pokračování naší dlouholeté spolupráce a dokončili předběžná jednání s městem a také na Jihomoravském kraji. Podle toto se rozhodneme. Pokud budeme přesvědčení, že je ze strany města i kraje zájem mám pomoci, potvrdíme svou účast ve druhé lize, kterou jsme předběžně avizovali,“ řekl pro eFotbal.cz nejvyšší muž líšeňského fotbalu.

„Určitě nebudeme schopni naplnit rozpočet na úrovni týmů, která hrají v popředí tabulky Národní ligy. Ale máme přislíbeno určité navýšení rozpočtu a to, při tom, jak klub funguje na bázi dobrovolných pracovníků, by mohlo na účast v soutěži stačit,“ doplnil ještě Hladiš.

Jak už bylo řečeno, na případnou účast Líšně ve druhé nejvyšší soutěži bude mít značný vliv stanovisko Zbrojovky, ze které do menšího z brněnských celků pravidelně mířili hráči na hostování. Mezi kluby je nastavena dlouhodobá spolupráce, mohla by fungovat i tehdy, kdy budou hrát stejnou soutěž? Podle líšeňského šéfa by bylo vše jednodušší, kdyby Zbrojovka zvládla baráž o účast v nejvyšší soutěži.

„Zbrojovka je a bude v Brně i na kraji klubem číslo jedna. Líšeň, v případě, že se do soutěže přihlásí, by se dostala na druhé místo. Dlouhodobě by bylo optimální, kdyby se Zbrojovka vrátila do první ligy a Líšeň setrvala v té druhé. Věřím, že příští rok se tak podaří uspořádat a letos se na spolupráci se Zbrojovkou dokážeme dohodnout,“ doufá Hladiš.