Čerstvé plzeňské reakce na Olympiakos, jehož si západočeská kabina nepřála?

Čerstvé plzeňské reakce na Olympiakos, jehož si západočeská kabina nepřála?
OBSAHUJE OHLASY

Viktorii čeká ve druhém předkole Ligy mistrů řecký vicemistr Olympiakos Pireus, který je se čtyřiačtyřiceti tituly nejúspěšnější značkou své země. Co říkali na los v Nyonu samotní představitelé Plzně, která bude hostit úvodní měření sil?

Hráčská kabina z dotyčné nabídky preferovala cestu do Švýcarska, ale nesplnilo se jí to. "Přál jsem si Basilej a první zápas venku, takže mi tip příliš nevyšel. Ale je to realita a my uděláme vše pro postup. Bouřlivé prostředí? Odehráli jsme již několik zápasů například v Turecku, takže už máme dost zkušeností. Venku nás čeká peklo, takže musíme uhrát co nejlepší výsledek doma v prvním zápase. Zde bychom mohli využít právě naše pohárové zkušenosti," citoval web fcviktoria.cz slova Davida Limberského.

K řeckému gigantovi se vyjádřil také další bývalý reprezentant Česka a současný kapitán západočeského mužstva Roman Hubník. "S řeckým fotbalem mám zkušenost ještě z dob, kdy jsme se Spartou narazili na Panathinaikos Atény. I nyní Olympiakos bude nepříjemným soupeřem. Přiznám se, že jsem si přál spíše Basilej. V Řecku nás čeká bouřlivé prostředí a náročné počasí, ale věřím, že se s tím popereme a uděláme maximum pro postup. Klíčový bude první zápas doma, musí být plný dům a fanoušci naším pověstným dvanáctým hráčem. Tady je budeme hodně potřebovat," pokračoval velezkušený stoper ze Štruncových sadů.

Nejvíce se o nejbližším pohárovém protivníkovi rozpovídal hlavní trenér Pavel Vrba. "Je čerstvě po losu, takže teprve budeme zjišťovat detailnější informace o soupeři. U řeckých týmů se stává, že během sezony často změní kádr, takže si počkáme a budeme zjišťovat. Vím, že Olympiakos postoupil z těžké skupiny Evropské ligy a na jaře pak vypadl s Dynamem Kyjev, mají portugalského kouče, takže jistě budou i ofenzivně ladění. Řecký fotbal je všeobecně hodně silný, o čemž jsme se v Česku v minulosti již několikrát přesvědčili. Zároveň si uvědomuji, že nás čekají podobné klimatické podmínky jako třeba v Larnace. Takže se musíme na podmínky i na soupeře dobře připravit a udělat vše pro postup," burcoval rodák z Přerova, jehož vyjádření publikovaly stránky fcviktoria.cz.