Zlínský nováček Vraštil chce mít zadní vrátka a bakalářem pro něj studium nekončí...

Zlínský nováček Vraštil chce mít zadní vrátka a bakalářem pro něj studium nekončí...

Ačkoliv je defenzivnímu univerzálovi a první letní posile zlínských Ševců Lukáši Vraštilovi pořád jen 25 let, už myslí na dalekou budoucnost. Také proto stále studuje...

"Získal jsem titul bakaláře z ekonomky v Praze. Ted pokračuju v oboru kondiční trenér na Masarykově univerzitě v Brně. Už jsem na magisterském studiu, takže doufám, že to dotáhnu do zdárného konce," citoval server idnes.cz slova svěřence Josefa Csaplára.

Jak obtížné je pro něj dálkové studium vysoké školy s profesionálním fotbalem? "Ekonomka v kombinaci s fotbalem moc jednoduchá nebyla. Ale všechno se dá, když se chce. Dělám maximum, abych zvládl školu i fotbal. Vnímám, že se ve fotbalové kariéře může kdykoliv stát cokoliv. Nerad bych to zakřiknul, ale chtěl bych mít také zadní vrátka. Chci se rozvíjet i po jiných stránkách než po fotbalových. Abych úplně nezakrněl," pokračoval na webu idnes.cz zadák, který bude na moravské Letné nosit číslo 13.

Ekonomii se však po kariéře věnoat neplánuje. "Ekonomice ne. Leda když budeme doma úspěšní a budeme půjčovat peníze. Táhne mě to jednoznačně ke sportu. Baví mě zjišťovat, jak funguje lidské tělo. Chtěl bych pak dělat kondičního trenéra v nějakém dobrém klubu, třeba ve Zlíně," doplnil na serveru idnes.cz nový kolega Jiráčka, Železníka a spol.

Ten se nyní může učit od současného kondičního kouče Zlína Michala Molka. "Zatím jen koukám, co dělá. Na prvním místě je jednoznačně fotbal. Co dál, budu řešit až po kariéře. Ale nenechávám to na poslední chvíli, abych pak honil informace a univerzitní tituly. Snažím se vzdělávat už teď. Můžu si věci vyzkoušet v praxi. Okoukávám práci ostatních trenérů. Můžu nasbírat nějaké zkušenosti. Sport mám rád, takže bych se o něj zajímal, i kdybych nehrál fotbal," zakončil na idnes.cz čerstvě ženatý Vraštil, o jehož prvoligové kariéře profešoři na Masarykově univerzitě vědí a dokáží mu v případě potřeby vyjít vstříc.