Sparta ztratila dvoubrankové vedení, Plzeň prohrála v Belgii. Boleslav se domů vrací s nadějí

Do třetího předkola Evropské ligy jsou nasazeny tři české týmy - Sparta Praha, Viktoria Plzeň a Mladá Boleslav. V podvečer Sparta doma přivítala papírově nejsílnější tým, turecký Trabzonspor, Viktoria Plzeň se mezitím představila v Belgii a Mladá Boleslav vybojovala v Rumunsku cennou remízu.

Sparta se do utkání s Trabzonsporem vrhla a už v prvním poločase poprvé udeřila. Na přesný centr Guelora Kangy z rohu si naskočil Costa a skóroval. Ve druhém poločase pak na 2:0 zvýšil sám nejlepší ligový střelec a hvězda Letenských Guelor Kanga, jehož rána z dálky zapadla přesně mezi tři tyče. Jenže pak Turci v útoku zabrali a ze standardní situace snížili na 1:2 a v 89. minutě se jim po chybě sparťanské obrany podařilo vyrovnat, Sparta si tak do Turecka veze nepříznivou remízu 2:2.

Plzeň v Bruselu proti Antverpám nepředvedla své maximum, v první půli totiž poslal domácí do vedení Ivo Rodrigues. Viktoria se sice snažila srovnat, všechny pokusy po zbytek zápasu však byly marné a z Belgie si tak veze prohru 0:1 a o postup do základní skupiny Evropské ligy tak bude muset zabojovat doma.

Mladá Bolesav nastupovala v Rumunsku proti FCSB narozdíl od Plzně jako outsider a odehrála zde slušný výsledek - remízu 0:0. Gól na hřišti soupeře by sice pro svěřence Jozefa Webera byl mnohem pohodlnější, remíza je ale pro domácí odvetu slušné východisko a pokud fanoušci své svěřence dostatečně povzbudí, může doma Mladá Boleslav urvat postup do čtvrtého předkola Evropské ligy.