Guardiola odhalil, že toužil po obránci, kterého získala konkurence. Nemohli jsme si ho dovolit, říká

Guardiola odhalil, že toužil po obránci, kterého získala konkurence. Nemohli jsme si ho dovolit, říká

Pravidelná obměna kádru je jedním z důležitých faktorů k úspěchu, což platí zejména v Manchesteru City, kde je dostatek mladých a kvalitních hráčů, kteří by se mohli vměstnat do dvou základních sestav. Pep Guardiola však toužil ještě po jednom doplňku, ale ten se mu už ukořistit nepodařilo.

„Chtěli jsme získat Harryho Maguirea. Je to opravdu excelentní hráč, který naplňuje všechny požadavky moderního stopera. Nemohli jsme si ho ale z té finanční stránky dovolit,“ pravil Guardiola.

Citizens si během léta přivedli klíčovou posilu do středu pole, když z Atlética Madrid získali záložníka Rodriho, jehož zdobila cenovka 64 milionů liber. I tato částka stačila k tomu, aby anglický mistr z poslední sezony zlomil svůj vlastní přestupový rekord. Daná hodnota byla pak rozšířena ještě o pravého beka Cancela, za něhož si Juventus žádal 60 milionů liber. City do Turína tedy poslali 34 milionů a k tomu obránce Danila.

„Utrácíme, ale nemyslím si, že jsou naše částky vyšší než ty, které za posily vynaloží ostatní kluby. Takhle to prostě dnes chodí. A pokud si někdo myslí, že si můžeme koupit každého, na koho si ukážeme, tak opravdu nemůžeme,“ zlobil se Guardiola, jenž byl znovu nucen bránit finanční hospodaření svého klubu, ačkoliv v této statistice nad všemi jasně vévodí.

Za příklad své pravdy opět poukázal na Harryho Maguirea. „Je to top hráč. Má za sebou skvělé mistrovství světa i skvělou sezonu. Je silný ve vzduchu, silný na míči a navíc je rychlý… velmi rychlý. Gratuluji Manchesteru United, že se jim ho podařilo získat. I my jsme měli zájem, ale prostě jsme si ho nemohli dovolit,“ uzavíral španělský kouč ve službách Citizens.