Souček odmítl roli nejdražšího Čecha: Můžu zůstat ve Slavii klidně dalších pět let

Souček odmítl roli nejdražšího Čecha:  Můžu zůstat ve Slavii klidně dalších pět let

Před pár dny odmítl možnost být nejdražším hráčem, který odešel z české ligy do zahraničí. Sám to v rozhovoru okomentoval slovy, že nyní nemohl prostě vršovický klub opustit. Jeho snem bylo vždy hrát Ligu mistrů a nikdy by jej asi nenapadlo, že by se to mohlo stát v klubu, který jej vychoval. Mohl si přijít na slušný plat, ale zůstat v Edenu bylo lákavější. Vždyť na podzim se v sešívaném dresu postaví Barceloně, Dormundu a Interu Milán.

Nabídka byla na stole a rozhodně ji nešlo přehlížet. Pokud by ji vyslyšel, překonal by i Tomáše Rosického, který tehdy mířil do Dortmundu. „S panem Tvrdíkem a s manažerem Paskou jsme se dohodli, že zůstanu. Bez ohledu na to, jak to s Ligou mistrů dopadne. O té sumě mi nikdo neřekl. Až do odvety s Kluží jsem o tom nevěděl,“ přiznal Souček, že v jednu chvíli vůbec netušil, jaký humbuk kolem jeho jména vlastně je.

„Byl jsem takhle s manažerem dohodnutý, že mě nebude vyrušovat. Chtěli jsme to pak probrat v klidu. Ale pro mě se stejně ani potom nic nezměnilo, do Ruska mě to netáhne. Blíží se Euro a víc mě láká přestup na západ. Sám bych ale takovou sumu za sebe nedal,“ uculoval se reprezentační záložník v rozhovoru pro iDnes.cz.

Skupinová část Ligy mistrů bude pro Slavii velice peprná a čeká ji poměření sil s věhlasnými evropskými giganty. „Chvíli mi v hlavě šrotovalo, jestli je lepší mít skupinu narvanou giganty anebo raději tu, ze které se dá postoupit. Jsme v té nejtěžší, každý soupeř počítá s tím, že nás porazí, ale… Před rokem bych řekl, že si takové zápasy chci užít, teď už ne,“ dodává Souček.