David Luiz a Arsenal? Brazliského stopera se údajně zbavil samotný Lampard

David Luiz a Arsenal? Brazliského stopera se údajně zbavil samotný Lampard

Chelsea pár minut před koncem přestupového období opustil obránce David Luiz. Vzhledem k tomu, že Blues přes léto nemohli nikoho koupit a prodali jej takto pozdě to vypadalo dost zvláštně. Nyní se ale příznivcům Blues dostává vysvětlení.

Proč jej teda Chelsea prodala? Frank Lampard neměl možnost přes léto koupit nového stopera a Luiz podle všeho měl hrát v základní sestavě, Lampardovi ale nevyhovoval jeho herní styl a rozhodl se, že jej nebude potřebovat a že jej nebude nasazovat do základní sestavy. Přestup v plánu nebyl, ale když přišla nabídka, Lampard neváhal.

Arsenal naopak stopera potřeboval a Emerymu se herní styl Davida Luize líbil natolik, že jej angažoval. Tak se i stalo. Luiz asi příznivce Chelsea moc nepotěšil, na druhou stranu se ale necítí uraženi jako například příznivci Arsenalu po odchodu Robina van Persieho do Manchesteru United. Stejný kariérní krok udělal před čtyřmi lety i Petr Čech.

David Luiz po odchodu ze svého kontinentu působil úspěšně v Portugalsku, v dresu Benfiky Lisabon si jej všimla Chelsea, která jej koupila. Tam strávil tři roky, dvě sezóny odehrál v Paříži a vrátil se do Chelsea. Po dalších třech sezónách jej koupil právě Arsenal, který by mohl být jeho posledním evropským klubem.