Guardiola po nečekané ztrátě panikou netrpí: Nelze čekat, že každou sezónu urveme 100 bodů

Guardiola po nečekané ztrátě panikou netrpí: Nelze čekat, že každou sezónu urveme 100 bodů

Sobotní podvečer nabídl nečekanou ztrátu Manchesteru City, který padl na hřišti ligového nováčka. Norwich nakonec dokázal uspět 3:2, což přináší bodové komplikace, neboť Citizens ztrácí po pěti odehraných kolech pět bodů na vedoucí Liverpool. V konečném součtu může hrát každý nezdar svou roli, ale i tak kouč Pep Guardiola nepropadá panice.

Trenér Manchesteru City trvá na tom, že tato ztráta nepředstavuje nepřekonatelný problém. Podle jeho slov anglická nejvyšší soutěž trvá osm měsíců a někdy se prostě stane, že i papírový favorit nečekaně ztratí. Citizens i tak patří v této sezóně opět k adeptům na zisk prestižní trofeje v nejvyrovnanější ligové soutěži na světě.

„Lidé nemohou očekávat, že vyhrajeme každou hru. Nemůžeme každou sezónu dosáhnout na 100 bodů a být neporazitelní. Někdy se takové zápasy objeví. Měli jsme šanci je porazit, ale nevyšlo to, proto Norwichi gratuluju,“ nechal se slyšet zkušený kouč s minulostí v Barceloně či Bayernu Mnichov.

Manchester City i tak uchovává své plány obhájit ligový titul a ovládnout anglickou soutěž po třetí v řadě. „Určitě bych hráče za tento nezdar nepranýřoval. I jiným slavným klubům se tohle občas může stát. Já za svým týmem stoprocentně stojím a je mi potěšením je vést. Určitě si rozebereme, co jsme udělali špatně, ale nepochybuji, že to na nás žádné následky nezanechá,“ dodal Guardiola.