Manchester City předložil vedení ligy návrh na nové řešení letních transferů. Jaké argumenty jsou ve hře?

Manchester City předložil vedení ligy návrh na nové řešení letních transferů. Jaké argumenty jsou ve hře?

Co člověk, to jiný názor. Rozporuplné reakce doprovází i letní přestupová okna v nejsledovanějších evropských ligách. Zatímco před pár týdny argentinský kouč ve službách Atlétika Madrid hovořil o dobrém ostrovním modelu, na Etihad Stadium mají názor zcela opačný. Podle apelu, jenž vedení vyslalo k vrchnosti Premier League, by mohlo mít letní přestupové okno dva termíny.

Diego Simeone před časem poukazoval na dobrý systém na Ostrovech, kdy už mají kluby jasno, se kterými hráči v nové sezóně počítat. Ona to ale není tak úplně pravda. Účastníci Premier League sice mají jasno o nově příchozích hráčích, ale jelikož například ve Španělsku, Německu, Itálii či Francii končí okno později, mohou tyto ligy některé tváře z kádru ještě ukořistit a anglické kluby tak oslabit. A to se právě nelíbí Manchesteru City.

Citizens poukazují na fakt, že některé oslabení může mít pro vývoj v další sezóně fatální následky. Vedení anglické nejvyšší soutěže předložili model, který zahrnuje rovnou dvě přestupová okna. Letos mohly ostrovní kluby nakupovat jen do 8. Srpna. Podle listu Daily Mail leží na stole verze, která do tohoto termínu počítá s možností obchodů v rámci Premier League, druhé by fungovalo s ohledem na zahraniční soutěže, aby bylo možné reagovat na případné prodeje novými příchody.

Tento model se zdá být logický a nabízí pomocnou ruku klubům, které by mohly oslabit bez možnosti doplnit vzniklé mezery v sestavě. Na druhou stranu by ale mnohem efektivnějším způsobem bylo sjednotit letní přestupové okno pro všechny země, aby tak měli všichni stejné podmínky.