Vardy je lepší než Kane, tvrdí Rodgers

Vardy je lepší než Kane, tvrdí Rodgers

Jamie Vardy je pro Leicester fotbalovou legendou. S Liškami před třemi lety senzačně vyhrál Premier League, rok co rok střílí hodně branek a navzdory nabídkám Arsenalu, Manchesteru United či jiných týmů je klubu věrný a vděčný za šanci, kterou mu kdysi dal.

Právě sezóna 2015/16 byla pro Jamieho Vardyho průlomová. Společně s Riyadem Mahrezem dotáhl Leicester k titulu pro vítěze Premier League. Leicester je bez pochyby nejpřekvapivějším mistrem v dějinách anglické nejvyšší soutěži. Vardy po této veleúspěšné sezóně smetl ze stolu nabídky lepších klubů a zůstal věrný klubu až do dnes. Mahrez později odešel do Manchesteru City.

I dnes je Vardy nejlepším útočníkem týmu a dopustit na něj nedá ani Brendan Rodgers, kouč Lišek, který dříve koučoval Liverpool a Celtic Glasgow. Za celou tuto dobu je srovnáván i s kapitánem anglické reprezentace a střelcem londýnského Tottenhamu Harrym Kanem. Ten má lepší čísla, s Kohouty se loni dostal do finále Ligy mistrů a patří taktéž k nejlepším střelcům soutěže.

Kane je pravděpodobně lepším hráčem, narozdíl od Vardyho ale nikdy nezískal titul Premier League. Rodgers ale věří, že Vardy má přinejmenším stejné kvality. "Vardy je lepším hráčem než Kane," je přesvědčený trenér Foxes. "Harry je skvělý, ale za Jamieho bych jej nevyměnil. Jsem moc rád, že mám v týmu takového hráče," chválí Rodgers svého hvězdného útočníka.