Kane neztrácí víru, léto ale tým výrazně poznamenalo

Kane neztrácí víru, léto ale tým výrazně poznamenalo

Harry Kane neztrácí víru v Tottenham a má za to, že londýnský celek znovu objeví vítěznou mentalitu. Jedním dechem ale uvádí, že letní přestupové okno zanechalo v kabině těžší ovzduší.

Tottenham získal v úvodních šesti zápasech jen osm vodů a v současné chvíli okupuje až sedmou příčku Premier League. Finalista Ligy mistrů navíc nezvládl 3. kolo Carabao Cupu proti Colchesteru a v kuloárech už se spekuluje o odvolání Mauricia Pochettina.

Tlaku si je dobře vědom i největší hvězda týmu, útočník Harry Kane. Podle něj se tým stále ještě vyrovnává s nejistou v letním přestupovém období.

Na odchodu totiž byli Danny Rose, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen i Christian Eriksen. "Okno skončilo. Byli tu hráči, kteří možná chtěli odejít a veřejnost o tom věděla. Někteří byli blízko k odchodu a nakonec zůstávají," prohlásil před sobotním zápasem proti Southamptonu elitní anglický střelec.

"Takže to není snadné, když máte takovou situaci. Ale nyní je vše u konce a všichni se chceme pohybovat správným směrem. Ten, kdo je na hřišti, musí dát klubu vše, co může. Individuální potřeby musí jít stranou," nabádá své spoluhráče Kane.

Sám Kane v šesti zápasech vstřelil čtyři branky a trefil se i při remíze v Lize mistrů na půdě Olympiakosu. Se svými výkony ale zjevně příliš spokojen není. 

"Moje výkony jsou stejně dobré jako výkony týmu. Pokud prohrajeme, beru to jako svou ztrátu. Pokud vyhrajeme, jsem šťastný. A to bez ohledu na to, zda dám gól. Nebojím se svého individuálního statusu, mám strach o ten týmový," dodal Angličan.