Souček po Baníku: Neproměněná penalta mě štve, Barcelona prohrála a to ji může rozhodit

Souček po Baníku: Neproměněná penalta mě štve, Barcelona prohrála a to ji může rozhodit

Slavia dokázala zvítězit nad Baníkem Ostrava 4:0 a dvěma góly se na této vysoké výhře podílel nejhodnotnější hráč českého mistra Tomáš Souček. Ve druhém poločase mohl zakončit hattrick, z penalty se však nedokázal prosadit. Právě on odpovídal novinářům na dotazy na pozápasové tiskové konferenci.

„Byla to jednoduchá situace, penalta. Štve mě, že jsem to nedal. Ne ani tolik kvůli hattricku, ale hlavně kvůli tomu, že jsem to prostě neproměnil. Ale na druhou stranu jsem rád, že to přišlo za takového stavu, a ne třeba když je to 0:0,“ vrátil se Souček na pozápasové tiskové konferenci k situaci z 61. minuty.

Teď už se ale Slavia musí soutředit na úterní zápas Ligy mistrů, který sehraje na půdě Barcelony. Ta svůj ligový zápas tento víkend překvapivě prohrála, když podlehla 1:2 podceňovanému Levante. „Myslím, že nám to může pomoct, bude hodně videí, abychom věděli, jak se na ně hraje, abychom vyhráli jako Levante. Budeme se na zápas teprve připravovat, teď si ještě užíváme výhru. Zítra už ale jdeme na Barcelonu,“ prohlásil Souček před Barcelonou.

„Těším se strašně moc, protože to bude obrovský stadion, vlastně asi moc větších není. Věřím, že se na to připravíme a odehrajeme s nimi alespoň podobný zápas, jako doma. Doufám, že třeba i s body,“ dodal Souček.

Slavia se na půdě Barcelony představí v úterý v 18:55, příští neděli jí pak v rámci dalšího ligového kola čekají na vlastním hřišti severočeské Teplice.