Proto jsem na sobě tak tvrdě pracoval, abych mohl jednou trénovat klub jako Viktoria Plzeň, hlásí Guľa

Proto jsem na sobě tak tvrdě pracoval, abych mohl jednou trénovat klub jako Viktoria Plzeň, hlásí Guľa

Čtyřiačtyřicetiletý slovenský odborník Adrián Guľa v Plzni nepřišel do zcela neznámého prostředí. Ve slovenské jednadvacítce mu dělal kapitána Christián Herc, s Alešem Čermákem komunikoval, když ho lákal do Žiliny a s Alešem Hruškou či Markem Bakošem se ještě potkal jako hráč ve Viktorii Žižkov, respektive v Púchově.

První dojmy z nového prostředí jsou jen pozitivní. "Úžasné, fantastické. Plzeň je klub, který má v mých očích obrovskou sílu a fantastické zázemí. Nejen krásný stadion, ale i úžasné zázemí pro hráče, špičkové tréninkové centrum, takže moje dojmy jsou opravdu ty nejlepší," ubezpečil v interview pro Deník Sport nástupce Pavla Vrby.

Druhá polovina české sezony startuje v polovině února. Příprava pak pro Viktorii začíná 5. ledna 2020. "Těším se moc. Dá se říct, že už se nemůžeme dočkat toho, až vyběhneme na hřiště a budeme s chlapci v tréninkovém procesu. Těším se na tuto obrovskou výzvu, těším se na každodenní kontakt k hráči, protože jsem doteď pracoval u reprezentace, což je trošku jiné. Těším se na návrat do klubového fotbalu, obzvlášť do takového klubu, jako je Viktoria Plzeň," liboval si Guľa, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

Vstup do Fortuna:ligy považuje za krok správným směrem. "Je to pro mě další z met. Česká liga pro mě má velmi kvalitní kredit, v mých očích má stoupající úroveň – ať už jde o kvalitu stadionů nebo samotné hry. Česká mužstva se dokážou probojovat do evropských pohárů, národní mužstvo hraje pravidelně na mistrovství Evropy. To jsou pro mě obrovsky inspirativní věci, abych toho mohl být součástí. Byla to moje vize, proto jsem na sobě tak tvrdě pracoval, abych mohl jednou trénovat klub, jako je Viktoria Plzeň. Na českou ligu se těším," informoval nový šéf Krmenčíka, Limberského, Hubníka a spol., jehož vyjádření si lze přečíst na stránkách Sportu.

A co trenérská filozofie? Žádné obří ani revoluční změny by se v Doosan arény v následujících týdnech udát neměly. "Všichni chceme vyhrávat, to je jednoznačné. Můj rukopis je jasný – chci být aktivní, jak s míčem, tak po jeho ztrátě. Takže ofenzivní fotbal, ale samozřejmě s vyváženou složkou defenzivy. Snažím se se svým realizačním týmem pracovat tak, aby se hráči mohli každý den zlepšovat, to je moje nejbližší vize a motivace. Chci, aby fanoušci, kteří tu zažívali ohromné věci, měli možnost zažít podobnou euforii," uzavřel v Deníku Sport nový šéf plzeňské lavičky.