Tetteh a odchod do Ligue 1? Ghanský střelec Sparty údajně stále zajímá Reims

Tetteh a odchod do Ligue 1? Ghanský střelec Sparty údajně stále zajímá Reims

Že by opustil dvaadvacetiletý ghanský útočník Benjamin Tetteh českou nejvyšší soutěž, jejíž součástí je od září 2016, čili více než tři roky?

Podle Luďka Mádla z portálu seznamzpravy.cz se zajímá o bývalé ofenzivní eso Slovácka i Bohemians 1905 a současného střelce Sparty momentálně šestý tým Ligue 1, a sice Reims.

Byť je celek ze Stade Auguste Delaune II pro více než 21 tisíc diváků na velmi lichotivé příčce a za sebou má i Monaco nebo Lyon, sportovní vedení není spokojeno se šestnácti góly v osmnácti duelech a v zimě se hodlá poohlédnout po zvýšení útočné konkurence.

Sedm utkání neporažený soubor trenéra Davida Guiona má aktuálně na soupisce jména jako Donis, Dia, Oudin, Nkada, Mbuku a Hyun-Jun. Zatím se však prosadila pouze polovina z nich.

Hodně záležet bude na výši nabídky - jisté je, že slavné "S" z Generali arény chce ve Fortuna:lize bojovat o stříbrnou pozici a vzhledem k dlouhodobému výpadku Pulkraba s Drchalem si žádné velké oslabení v předních liniích dovolit nemůže.

V tomto soutěžním ročníku 2019/2020 se zatím vytáhlý fotbalista zastavil na 20 soutěžních startech a pěti vstřelených brankách. V základní sestavě letenské družiny však figuroval jen v osmi případech.

Kromě Reims mají  údajně Tetteha na možných wantlistech i další francouzské či španělské kluby.