Kozák? S vlastní finální fází není spokojen, možná mu chybí větší sebevědomí, míní Uhrin

Kozák? S vlastní finální fází není spokojen, možná mu chybí větší sebevědomí, míní Uhrin

Kouč vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin starší už sice nikoho netrénuje téměř deset let, nicméně přehled o fotbalovém dění si udržuje stále velký. Co ho v posledních týdnech a měsících potěšilo?

"Těší mě zlepšení Sparty i postup reprezentačního týmu na evropský šampionát," nezapřel svou letenskou minulost někdejší stratég Apoelu Nikósie, Slovanu Bratislava, Al-Nassru, Maccabi Haifa, AIK Stockholm či Dinama Tbilisi, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Právě ve slavném "S" prožil ve třech různých obdobích kus života. Jak se mu pozdává soudobý soubor, jemuž velí Václav Jílek? "V roce 2017 začalo oblékat rudý dres dost cizinců, z nichž někteří sice nebyli fotbalově špatní, ale chyběl jim charakter, neměli sparťanské srdce, za slavný klub si přišli jen zahrát. Z tohoto pohledu je Sparta specifická a proto se v ní většina těchto "posil" neuplatnila. V poslední době došlo k určitému zlepšení, ustálila se sestava a někteří hráči na sebe upozorňují svoji kvalitou. Například zásluhou Lischky se zlepšila hra obrany, moc se mi líbí Hložek, několikrát na sebe upozornil i Sáček. A hlavně je důležité, že všichni mají na to, aby se dále zlepšovali," upozornil na serveru aktualne.cz šestasedmdesátiletý odborník.

Nejslavnější tuzemská značka je po dvaceti kolech podzimní Fortuna:ligy čtvrtá. Co jí ještě chybí, aby mohla znovu atakovat ty nejvyšší příčky? "Hlavně osobnost a potom i špičkový koncový útočník. Měl to asi být Kozák, který se prezentuje jako dříč, velký bojovník, ale s finální fázi není ani sám se sebou spokojen. Možná, že mu chybí větší sebevědomí. Jinak mě tak trochu mrzí, že při známých problémech se stopery se na Letnou nevrátil Sivok, obrovský sparťan. Své přednosti potvrzuje teď v kabině i na hřišti v Českých Budějovicích," uzavřel na webu aktualne.cz otec současného šéfa rumunského Dinama Bukurešť.