Přístup Sparty k legendám klubu je něco neskutečného až zvráceného, tvrdí Řepka

Přístup Sparty k legendám klubu je něco neskutečného až zvráceného, tvrdí Řepka

Šestačtyřicetiletý internacionál Tomáš Řepka, jenž už je nějaký čas na svobodě, se na své sociální síti opřel do jednoho ze svých bývalých zaměstnavatelů, který sídlí v letenské Generali aréně a jehož rudý trikot oblékal v letech 1995 - 1998, respektive 2006 - 2011.

Důvodem nespokojenosti bývalého zadáka Baníku Ostrava či Českých Budějovic s minulostí v Serii A i Premier League je jak současné postavení v prvoligové tabulce, tak nedávné výsledkově neúspěšné soustředění ve Španělsku, na němž slavné "S" prohrálo tři duely.

"Současné dění ve Spartě je pro mě zlý sen. Jak z hráčského hlediska, tak z hlediska managementu. Spartu jsem zažil jako elitní klub, který si každý hráč musel zasloužit, odmakat a každej, kdo v něm byl, si toho vážil! Teď to necítím. Nespokojenost fanoušků je dlouhodobá a na místě. Nesmyslní hráči, neadekvátní platy, nulová bojovnost a dravost v zápasech. Není to podívaná, chybí jediný rebel. Pak není divu, že koukáme Slavii a Plzni na záda," nebral si servítky někdejší český reprezentant s pětačtyřiceti mezinárodními starty.

Podle někdejšího rázného stopera stojí za zmínku i nepochopitelné chování nejslavnější tuzemské značky ke klubovým legendám. "Zdaleka to není jenom ke mně. Ať už nemusíme současnýmu vedení jakkoliv vyhovovat, jsme to my, kdo za klub dýchal. Jmenovat kluky konkrétně nechci, ale přístup k nám je něco neskutečnýho až zvrácenýho. Když jsem byl pozvanej jako čestný host na zápas Fiorentiny s Neapolí, zažil jsem tam takovou vstřícnost jak od vedení, tak fanoušků, která mě po šestnácti letech rozsekala. Včetně potlesku a chorálů. Stejně tak to bude, věřím, ve West Hamu, kam se chystám. Na Spartu jsem si šel v lednu koupit permanentku. A můžu být rád, že mi ji prodali. Budu vás zdravit ze sektoru A19 a doufat, že se něco změní a moje jméno bude konečně fanoušky trochu zapomenuto a nebudete mě žádat, ať se jako veterán vrátím," doplnil na svém Instagramu rozohněný autor knih "Neuhýbám", "Děkuju" nebo "Kapitán: Na kdyby nehraju!"-