Rudí ďáblové znovu porazili Chelsea a zapojují se do boje o čtvrtou pozici

Manchester United v jedné z dohrávek 26. kola Premier League porazil Chelsea na Stamford Bridge 0:2 a zapojil se tak do hry o vysněné čtvrté místo.

Kolo se fakticky bude dohrávat až ve středu, kdy síly změří Manchester City a West Ham. Šlágrem kola byl jednoznačně souboj mezi Chelsea a Manchesterem United.

A Rudí ďáblové potvrdili, že na silné celky umí. Chelsea porazili potřetí v řadě, podruhé v lize přitom neinkasovali. Obrovskou příležitost na otevřené skóre měl Batshuayi, branku trefit nedokázal. A tak v závěru první půle Wan-Bissaka parádně odcentroval na Martiala a Caballero neměl nárok.

Domácím se navíc během první půle zranili Kanté a Christensen, přesto po přestávce mírný favorit utkání srovnal. Po rohovém kopu se trefil střídající Zouma, rozhodčí Taylor ale po konzultaci s videem gól neuznal kvůli předchozímu faulu. Nutno dodat, že šlo o poměrně přísné rozhodnutí.

Po hodině hry měl z přímého kopu na kopačce branku Bruno Fernandes, orazítkoval tyč. Už za dvě minuty ale Fernandes rozehrál rohový kop a Maguire hlavou definitivně rozhodl.

Chelsea se poté znovu dočkala branky, Mount našel střídajícího Girouda a bylo sníženo. Znovu ale zasáhl VAR a našel mírný ofsajd francouzského útočníka. Mount poté napodobil Fernandese a z podobné pozice taktéž orazítkoval tyč.

V samotném závěru mohl třetí gól hostů přidat Ighalo, trefou se ale neuvedl, neboť skvělý zákrok předvedl Caballero. I přesto United na Stamford Bridge znovu zvítězili a na Chelsea ztrácí už jen tři body.

Chelsea - Manchester United 0:2 (0:1)
Branky: 45. Martial, 66. Maguire