Juliš o Spartě: Teď se jí nedaří, ale není patnáctá, že by se strachovala o sestup. Jedna sezona se prostě nepovede

Juliš o Spartě:  Teď se jí nedaří, ale není patnáctá, že by se strachovala o sestup. Jedna sezona se prostě nepovede

Až do ligového přerušení by olomoucký Lukáš Juliš jednou z největších hvězd jarní fáze, když přetavil čtyři soutěžní vystoupení hned v pět přesných zásahů.

Čemu tak báječný start přisuzuje? "Tohle je těžký vysvětlovat. Hned v prvním kole se mi povedlo dát ze tří střel dva góly, od té doby to zkrátka nějak jelo, a přitom vlastně nevím jak. V zápasech jsem neměl ani moc šancí, ale padalo mi to tam. Určitě ale neblázním, že se mi povedlo dát nějaký góly," podotkl v interview pro sport.cz kmenový forvard Sparty, jenž bydlí v bytě přimé na stadionu.

Hanácký Andrův stadion mu - narozdíl od vršovického Ďolíčku - sedl okamžitě. "Od prvního týdne jsem měl dojem, že tady můžu být úspěšný. Nechci kritizovat Bohemku, ale tam jsem ten dojem prostě neměl. I když možná i tím, že jsem tam šel hostovat po ročním zranění a rovnou naskočil. V Sigmě se mi ale fakt od začátku všechno líbilo. Hra, tréninky... I kdybych nedal tolik gólů, stejně bych tu byl strašně spokojenej," vyprávělo na serveru sport.cz pětadvacetiletý ofenzivní tykadlo, které podle svých vlastních slov není tolik ve hře jako jeho parťák v útoku Mojmír Chytil.

V Sigmě mu podle jeho názoru dovolují obránci více dýchat, než například ve slavném "S". "I fyzicky jsem na tom docela dobře. Přijde mi, že mě tady v Olomouci soupeřovi beci míň brání než ve Spartě. Když jsem hrával na Letné v útoku třeba s Davidem Lafatou, hned po nás šli. Tady mi přijde, že dávám góly, kdy jsem často sám. Jasně vyspěl jsem a umím si najít prostor, ale proti Spartě jdou všichni na totální doraz. V tomhle směru je to tam těžší," doplnil na sport.cz muž, jenž může atakovat klubový rekord Radka Druláka, jenž dal svého času za Sigmu v úvodních pěti duelech stejný počet tref.

Zmíněnou devátou Spartu, ve které fotbalově vyrostl a v souvislosti s níž doufá, že neřekl poslední slovo, samozřejmě pořád pozorně sleduje. "Mám tam hodně kamarádků, je mi jich líto. Měli jsme partičku s Ondrou Zahustelem, Vaškem Kadlecem, Michalem Sáčkem. Venda chudák nedávno s fotbalem skončil, Ondra hraje za Slovácko a s Michalem si píšeme hodně. I s Dávidem Hanckem jsme si psali, s Daviden Lischkou taky... Ve Spartě se tvoří dobrá parta, jenom to chce čas. Je to sport, nejde o život. Teď se jim nedaří, ale nejsou patnáctí, že by se strachovali o sestup. Jedna sezona se prostě nepovede, i když tým se v poslední době zvedal. Ani u nás neodehráli špatný zápas. Vím, jaký to tam je. Když se nedaří, jste tam za blbce. Je mi to líto vůči fanouškům, i do Olomouce jich přijelo dost, mančaftu se nedaří, přesto furt jezdí a skvěle fandí," chválila pražské publikum největší současná zbraň Sigmy, jejíž názor publikoval portál sport.cz.