Kanga o Spartě: Úrovní mužstva do Evropy patříme, jsme schopní, máme dobré hráče

Kanga o Spartě: Úrovní mužstva do Evropy patříme, jsme schopní, máme dobré hráče

Devětadvacetiletý reprezentant Gabonu Guélor Kanga působí v nejvyšší tuzemské soutěži díky svému současnému chlebodárci z Letné více než dva roky a její úroveň chválí...

"Nevím, jestli zrovna já ze své pozice mohu říci, zda českému fotbalu něco chybí. Podle mě je liga dobrá a má vynikající úroveň. Ale to, zda něco chybí, by měl říci předseda svazu nebo majitelé týmů," uvedl bývalý hráč Rostova či Crvene Zvezdy v interview pro Českou televizi.

To, že by ve sparťanském prostředí prožíval nějaké osobní neshody, odmítá. "Rozumím si se všemi, i když není nutné se se všemi přátelit nebo chodit společně do restaurace nebo na oběd. Ale jakmile jde o zápas a o naši práci, jsme povinni držet pohromadě jako mužstvo a ukázat se na hřišti," prokázal na serveru ceskatelevize.cz nynější svěřenec Václava Kotala, který v posledních dvou soutěžních duelech svého "S" proti Baníku a Slavii nefiguroval v základní sestavě.

I když je Sparta po čtyřiadvaceti kolech až devátá, což je zklamání pro všehny je otázkou, zdali se ještě soutěž bude dohrávat, nejproduktivnější sparťanský fotbalista posledních dvou let stále věří, že se to zlomí a že se klubu z krize podaří vymanit, což bude mít brzy dopad i na jeho opětovnou účast v evropských pohárech...

"Úrovní mužstva do Evropy patříme, jsme schopní, máme dobré hráče - mladé i zkušené. Mohli bychom být lepší, záleží to na nás, ne na fanoušcích, trenérech. Ti za nás hrát nebudou. Během těch dvou let, co tu jsem, někteří hráči odešli, nějací noví zase přišli. Snažíme se s týmem zlepšovat. Snažíme se pracovat s těmi, kteří nejsou tak silní. A chceme vytvořit kabinu s pevným základem, abychom vyhrávali zápasy," doplnil v rozhovoru pro ČT Kanga, jenž ovšem má v české metropoli kontrakt pouze do letošního června.

V létě už to může být dávno jinde a nejbližší budoucnost nejrenomovanější domácí značky ho nebude moci trápit.