Vicente del Bosque: Neymar není dobrý příklad, na hřišti filmuje a podvádí

Vicente del Bosque: Neymar není dobrý příklad, na hřišti filmuje a podvádí
ROZHOVOR

Bývalý trenér Realu Madrid či španělské reprezentace Vicente del Bosque poskytl rozhovor pro katalánský deník Mundo Deportivo. Hovořil o Neymarovi, Barceloně, nebo celkově o španělském fotbale.

Když se mluví o přestupech, tak v případě Barcelony to je návrat Neymara. Jak to vnímáte?
Má dost těžkou povahu. Pro mě není dobrým příkladem. Jinak to je skvělý hráč, pokud bych měl říct pět nejlepších fotbalistů na světě, on by na mém seznamu určitě byl. Na trávníku se však snaží podvádět a až moc filmuje. Navíc jak kdysi odešel z Barcelony.

Jenže hodně spoluhráčů chce jeho návrat.
Kluby by měly rozhodovat o tom, koho získají a koho ne. Neměli bychom poslouchat hráče, na to tu máme sportovní ředitelství. Jen těžko bude nějaký hráč špatně mluvit o jeho bývalém spoluhráči.

Co si jako trenér myslíte o konfrontaci mezi Luisem Enriquem a Robertem Morenem?
Neznám detaily a nechci vyjádřit svůj názor na tuhle záležitost, je to až moc choulostivé. Jen co vím, tak Luis Enrique oznámil, že jak se bude cítit dobře, tak se vrátí. Z funkce odešel kvůli tomu, co se stalo s jeho dcerou, ale pak chce pracovat dále, vrátit se k normálnímu životu, a to je potřeba respektovat.

Iker Casillas se chce stát prezidentem španělské fotbalové federace. Co si o tom myslíte?
Už jsem o tom slyšel. Když hráči končí kariéru, pozastaví se a přemýšlí kterým směrem by se pak měli vydat a mnoho z nich zůstane spojených s fotbalem. Jsou z nich trenéři, sportovní ředitelé, agenti. Další chtějí okusit prezidentství. Já jsem začínal jako trenér mládeže, tam jsem poznal Barconsa z DAMM, se kterým jsme doteď dobří přátelé, pak jsem poznal Torta z Barcy a i s ním mám výborné vztahy. V mojí éře se všechno dělalo s přihlédnutím na to, co člověk dosáhl předtím jako hráč nebo jako klubový manažer. Teď potřebujete mladé, připravené lidi s vysokou mírou profesionality.

A co spor mezi Javierem Tebasem a Luisem Rubialesem?
Není to dobré. Nehledám viníky, ale měli by se usmířit. Taky je potřeba připomenout, že moc každého z nich je stanovená ve statutech. Nevím odkud se bere tolik kontroverzí. Každý by měl vládnout tam, kde mu to umožňují kompetence.