V Gabonu je Aubameyang zcela bezkonkurenční. Kdo dál je dražší než sparťan Kanga?

V Gabonu je Aubameyang zcela bezkonkurenční. Kdo dál je dražší než sparťan Kanga?

Gabon nepatří mezi vyložené fotbalové velmoci. Pár znamenitých hráčů už však do světa vyslal a redakce eFotbal.cz si dovoluje přiložit pět z nich, kteří mají v současné době podle specializovaného portálu transfermakrt.com největší hodnotu.

Bezkonkurenčním vládcem je třicetiletý kapitán Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang. Byť už má bývalá hvězda Borussie Dortmund svůj věk, stále je velmi produktivní a také proto uvažuje o nákupu rychlíka slavná Barcelona. Na Camp Nou by si však na něj museli připravit sumu mezi šedesáti až sedmdesáti miliony eur, což zrovna zanedbatelná položka není.

Druhá příčka patří záložníkovi Mariu Leminovi, jenž je v ideálním fotbalovém věku a právě teď zažívá svou první sezonu v barvách Galatasaraye Istanbul. Jeho dosavadní pouť fotbalovým světem je docela působivá, neboť již prošel Lorientem, Olympiquem Marseillem, Southamptonem i Juventusem Turín a pakliže by měl opět převlékat trikot, podle tabulek by stál nejméně 13 milionů eur (v minulosti už se přesouval i za sumu o čtyři miliony eur vyšší).

Bronz náleží o rok mladšímu středopolaři Denisi Bouangovi, který strávil celou svou dosavadní kariéru v zemi galského kohouta a přes Lorient, Štrasburk, Tours a Nimes se dostal až do Saint-Étienne. To si mimochodem koupilo produktivního borce jen za 4,5 milionu eur a aktuálně už je jeho cena více než dvakrát vyšší.

Guélor Kanga, jemuž dobíhá jeho kontrakt ve Spartě a pokud ho neprodlouží, za pár měsíců se z něj stane volný hráč, který bude moci odejít kamkoliv, je na čtvrté pozici a to díky tržní ceně 4,5 milionu eur. I když to za něj žádný klub v hlavním letním přestupovém okně dávat nemusí, bývalá opora Crvene Zvezdy Bělehrad si to určitě vynahradí jinak - třeba příjemným podpisovým bonusem.

Nejdražší hráči z Gabonu podle transfermarkt.com:

1. Pierre-Emerick Aubameyang (30 let, Arsenal) - 70 milionů eur
2. Mario Lemina (26 let, Galatasaray) - 13 milionů eur
3. Denis Bouanga (25 let, Saint-Étienne) - 10 milionů eur
4. Guélor Kanga (29 let, Sparta) - 4,5 milionu eur
5. Didier Ndong (25 let, Dijon) - 4 miliony eur