Zidane chce za 50 milionů vykoupit mladého záložníka z AC Milán, který rychle připravuje novou smlouvu

Zidane chce za 50 milionů vykoupit mladého záložníka z AC Milán, který rychle připravuje novou smlouvu

Hlavnímu trenérovi Realu Madrid Zinedine Zidanovi padl do oka dvaadvacetiletý záložník AC Milán Ismael Bennacer. Jeho hvězda vyletěla nahoru v loňském roce, kdy přestoupil za 16 milionů eur z Empoli do AC Milán. Mladý Alžířan, který se narodil ve Francii, je odchovancem Arsenalu, kde si však připsal pouhý jeden start v ligovém poháru.

Podle serveru Fichajes.com má Bennacer ve smlouvě s AC Milán výkupní klauzuli ve výši 50 milionů eur. Tu se chystá aktivovat právě Real Madrid, který už údajně na sever Itálie poslal přdedběžnou nabídku na tohoto záložníka. AC Milán však o jednoho z nejtalentovanějších hráčů svého týmu nechce přijít a připravuje pro něj novou smlouvu s vyšší výkupní klauzulí.

Bennacer se poměrně rychle etabloval do kádru AC Milán a od loňského léta už za něj odehrál 20 zápasů v italské Serii A. Jeho výkony oceňují i tamní fanoušci. „Nemůžeme ho pustit za 50 milionů, cením ho minimálně na dvojnásobek,“ uvedl jeden z příznivců Rossonerri na fanouškovském serveru AC Milán.

V případě přestupu do Realu by měl Bennacer leccos společného právě se Zidanem. Oba vyrůstali ve Francii, ačkoliv jejich předci pocházejí z Alžírska a megapřestup na trase Itálie -> Real Madrid už má za sebou i současný trenér Bílého baletu. Bennacer na mládežnické úrovni reprezentoval Francii, v seniorské kategorii však už od roku 2016 nastupuje právě za rodnou zemi svých rodičů - Alžírsko.