Řepka mohl převzít Arsenal Česká Lípa a trénovat Štajnera. Proč mu divizní námluvy nevyšly?

Řepka mohl převzít Arsenal Česká Lípa a trénovat Štajnera. Proč mu divizní námluvy nevyšly?

Šestačtyřicetiletý internacionál Tomáš Řepka se v poslední době upnul k trenérské profesi a ve veřejném prostoru se nechal slyšet, že ho následující dny, týdny, měsíce a roky přivedou právě k tomuto řemeslu.

"Tlak lidí na to, abych trénoval, je obrovský a já sám se cítím asi v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy byl. Radil jsem se i se spoluhráči, s Horstem Sieglem nebo Ivanem Haškem, všichni byli za jedno, že je to pro mě ta správná cesta. Je to promyšlený krok, který myslím vážně, a vím, že mě čeká hodně práce. Nevyhýbal jsem se zodpovědnosti ani jako hráč. Vždycky mi šlo o poctivost a jinak tomu nebude ani v trénování. V budoucnosti se vidím nejlíp v první lize, ale k tomu ještě bude dlouhá cesta. Těším se na šanci a rád ukážu, co ve mně po stránce motivace a nadšení je," vzkázal před pár týdny někdejší stoper Baníku, Budějovic, Sparty, West Hamu i Fiorentiny.

První konkrétní nabídka, jež prosákla na povrch, přilétla z celku FK Arsenal Česká Lípa, který operuje v divizi B.

Řepka mohl nahradit na trenérské lavičce dosavadního šéfa Martina Hřídela a vést například hrajícího asistenta Jiřího Štajnera.

To vše i přesto, že ještě nevlastní potřebnou licenci. Tuzemská praxe je však taková, že se tomu jde vyhnout a jako příklad můžeme uvést Radoslava Kováče v Opavě.

Nakonec se však obě strany nedomluvily, s tím, že jednání ztroskotala na finančních požadavcích exreprezentanta.

Řepkova šance na budoucí bleskový atak nejvyšší úrovně není úplně malá - například nynější šéf rozhodčích Jozef Chovanec se nechal slyšet, že pakliže by se ještě někdy vydal na trenérskou misi, známého rebela by se nebál vyzkoušet v asistentské roli.