Suverénní Atalanta porazila Neapol, Matějů se Zmrhalem byli u vlastního debaklu

V úterý pokračuje italská Serie A dvěma zápasy, své utkání mají na programu se oba týmy bojující o Scudetto. Lazio Řím zvládlo duel v Turíně, naopak Juventus bojuje o body v Janově. Inter byl nelítostný a porazil Brescii 6:0.

Turín šel do vedení hned po pěti minutách, Lazio však díky comebacku ve druhé půli své utkání zvládlo. Brankou se blýskl kanonýr Ciro Immobile a záložník Parolo. Na Juventus pak ztrácí jeden bod, ten ale může odskočit ještě večer, neboť se představí v Janově.

A přesně tak se stalo. Stará dáma po bezbrankové první půli zabrala a Janov porazila 3:1, na druhé Lazio má tak čtyřbodový náskok a obhajoba Scudetta je zase o něco blíže. O výhře rozhodli Paulo Dybala, Cristiano Ronaldo a Douglas Costa.

Inter rozstřílel Brescii 6:0 a potvrdil roli favorita vysokou výhrou. Dvě asistence a gól měl Alexis Sánchez, ten proměnil i penaltu, kterou zavinil Matějů. Český obránce odehrál na pozici stopera celé utkání. Zmrhal střídal ze hry v 59. minutě.

Boloňa remizovala 1:1, ale poprvé od konce listopadu nastoupil na posledních 19 minut i Ladislav Krejčí. Ten byl dlouho mimo hru kvůli zranění kolene.

Atalanta v Itálii stále oplývá skvělou formou a nezastavila ji ani Neapol. Fotbalisté Bergama tak zvládli i čtvrtý zápas po koronavirové přestávce a ustálili se na čtvrté pozici, o výhře rozhodli brzy po poločase.

Inter Milán - Brescia 6:0 (3:0)
Branky: 5. Young, 20. Sánchez z pen., 45. D'Ambrosio, 52. Gagliardini, 83. Eriksen, 88. Candreva

Fiorentina - Sassuolo 1:3
Branky: 90. Cutrone - 24. a 35. Defrel, 61. Muldur

Verona - Parma 3:2
Branky: 45+3. Di Carmine z pen., 54. Zaccagni, 81. Pessina - 14. Kulusevski, 64. Gagliolo

Lecce - Sampdoria Janov 1:2
Branky: 50. Mancosu z pen. - 40. z pen. a 75. z pen. Ramírez

Spal Ferrara - AC Milán 2:2
Branky: 13. Valoti, 30. Floccari - 79. Leao, 90+4. vlastní Vicari

Atalanta - Neapol 2:0 (0:0)
Branky: 47. Pašalič, 56. Gosens

21:45 AS Řím - Udinese