Limberský vzal v plzeňských kancelářích opět do ruky pero: Užívám si každý den a mám pořád spoustu sil i elánu

Limberský vzal v plzeňských kancelářích opět do ruky pero: Užívám si každý den a mám pořád spoustu sil i elánu

Trojnásobný otec David Limberský podepsal na startu letních prázdnin novou smlouvu, která ho udrží v Doosan aréně minimálně do 30. června 2021.

U 370 ligových startů za Viktorii se tak levý bek Plzně nemusí zastavit. "S Davidem jsme měli dohodu, že si ke konci sezony sedneme k jednomu stolu společně s trenérem i sportovním ředitelem a pobavíme se o budoucnosti. Svými výkony na hřišti jednoznačně ukázal, že je pro tým přínosem, zájem na pokračování byl z obou stran. Poměrně rychle jsme se tedy domluvili na prodloužení smlouvy o jeden rok," ozřejmil generální manažer Adolf Šádek, jehož slova vyšla na fcviktoria.cz.

Exreprezentant si současné dny moc užívá i z osobního hlediska. "Jsem rád, upřímně jsem si nedovedl představit, že bych měl nyní končit. V úterý se mi narodila dcera, ve středu jsem se dohodl s klubem mého srdce na další smlouvě, užívám si každý den a mám pořád spoustu sil i elánu. Budu makat a věřím, že nás s týmem čeká skvělá sezona," pronesl někdejší zadák Sparty s krátkou zahraniční minulostí.

Jaký je pocit stále pokračovat v klubu, ve kterém je legendou? "Jsem rád, že jsme se dohodli. Bylo to takové vyústění toho, že jsme si celé jaro říkali, že uvidíme, jaké to bude. Z obou stran je chuť a vůle, takže jsem rád, že se to povedlo a ve Viktorce budu další rok," liboval si na webu fcviktoria.cz blonďatý bek.

I když už je mu šestatřicet, na trávníku na svůj věk rozhodně nevypadá a naopak vykazuje živelnost i energii. "Cítím se dobře. Zimní příprava byla strašně náročná a po té vynucené pauze jsme také dost trénovali. Já jsem se cítil plný sil a věřím, že mám na to, abych hrál příští sezonu," pokračoval pětinásobný šampion české nejvyšší soutěže.

To, že je nyní u kormidla Adrian Guľa, je pro něj další z impulzů, aby na sobě dál pracoval, "Slovenský Guardiola" totiž na věk nehledí. "Je to něco nového, vymyká se to z různých stereotypů a strašně mě baví poznávat nové věci. Na závěr kariéry si to chci ještě užít a věřím, že jsem neřekl poslední slovo," citoval web fxcviktoria.cz slova hráče, který se vrátil do Štruncových sadů před dvanácti lety.

A co cíle pro příští sezonu? "Asi jako posledních 10 let – ty nejvyšší. Uvidíme, jak to půjde, ale určitě bychom se rádi dostali do pohárů a hráli o titul," zakončil západočeský odchovanec s osmičkou na zádech.