LFA rozhodla o dohrání ligy, to se však nelíbí Opavě a Příbrami

LFA rozhodla o dohrání ligy, to se však nelíbí Opavě a Příbrami
OBSAHUJE OHLASY

Výbor Ligové fotbalové asociace (LFA) rozhodl o odložení posledních dvou kol ve skupině o záchranu. Baráž by se tedy dohrávala až prvního srpna. Návrh se moc nezamlouvá Opavě a Příbrami. Znamenalo by to komplikace v letním přestupním období a plánovaní přípravy do nové sezony.

Slezský FC Opava nevidí rozhodnutí LFA moc růžově. „Klub toto rozhodnutí vnímá s velikými rozpaky. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA bude ukončena 14. července a na její žádost bylo Ligovým grémiem 11. května rozhodnuto, že pauza mezi posledním mistrovským utkáním a prvním zápasem baráže bude minimálně pět dní. Při této změně termínové listiny FORTUNA:LIGY ovšem prvoligové kluby sehrají během deseti dní čtyři velice důležitá utkání o účast v první lize,“ uvedl klub na svém webu.

Opava dále upozornila na začátek termínové listiny pro přestupy. „Toto řešení stávající situace, v níž jsme se neocitli vlastní vinou, považujeme za krajně nešťastné. Posunutí termínové listiny má zároveň výrazný vliv na přestupovou politiku klubů, prodlužování stávajících kontraktů hráčů a v neposlední řadě také zdravotní stav fotbalistů,“ zakončilo svůj projev vedení Opavy.

Proti návrhu je i sestupem ohrožená Příbram. „Jakékoliv posouvání termínové listiny je pro mě neakceptovatelné. Už teď se to posunulo o pár dní ve druhé lize kvůli Třinci, teď i první liga, lidi mají pak dovolené, všechno je domluvené, plánujeme nějaký start přípravy na další sezonu. Za mě to nejde,“ řekl v tiskové zprávě klubu prezident příbramského klubu Starka ještě před rozhodnutím LFA.

„Ale ať se ostatní kluby vyjádří a ty si rozhodnou. Když řeknou, že jdeme hrát, podvolím se, co mám dělat? Ale to nejde. Podívejte se v Německu na Drážďany. Dva nakažení, čtrnáct dní karanténa natvrdo, pak je nechali týden trénovat, pustili je do zápasu a nakonec sestoupili,“ dodal.