Plzeň zaujal Chorvat, který září ve slovinské lize. Více než 50 milionů korun však ještě nikdy za nikoho nedala...

Plzeň zaujal Chorvat, který září ve slovinské lize. Více než 50 milionů korun však ještě nikdy za nikoho nedala...
OBSAHUJE VIDEO

Protože by mohla Viktoria během právě probíhajícího léta přijít o francouzského útočníka Jeana-Davida Beauguela, jemuž nevoní rasismus na českých tribunách, její sportovní úsek se poohlíží po případné kvalitní náhradě...

Již od zimní přestávky se ví, že Plzeň pečlivě sleduje dvaadvacetiletého chorvatského forvarda Daria Vizingera, jenž už dva a půl roku patří přednímu celku slovinské 1. SNL Celje.

Perspektivní krajan slávisty Petara Musy má za sebou velmi povedený soutěžní ročník, během něhož se mu v rámci dvaatřiceti startů podařilo nastřílet 22 branek, což mu ve střelecké tabulce zaručilo druhou příčku za Vukušičem, jenž vyhrál s náskokem čtyř branek, ale oproti Vizingerovi chodil zahrávat pokutové kopy.

Jeden ze západočeských ofenzivních cílů, který debutoval na nejvyšší úrovni v barvách HNK Rijeka, navíc u dalších 11 branek asistoval, což z něj dělá velmi produktivního muže.

Toho nabízí českému prvoligovému trhu agent Pavel Zíka, jenž se ho podle informací iSport.cz snaží udat za částku okolo dvou milionů eur, čili zhruba 54 milionů korun.

A právě to je suma, jakou ještě nikdy úřadující vicemistr z Doosan arény za žádnou posilu nezaplatil. Po dalších jednáních se však může situace změnit a pakliže by skutečně bývalý hráč Zlína či Dukly Beauguel usiloval o odchod z českého prostředí, Plzeň by si za něj dva roky před koncem smlouvy mohla říci minimálně milion eur a pak už by nebyl daleko ani dotyčný cíl...

Posily pro Slavii? Čtyři mušketýři ze Slovanu, sparťan i hvězda Moravanů!