Proč pracovala 14 tituly ověnčená sparťanská legenda na milované Letné pouhé tři měsíce?

Proč pracovala 14 tituly ověnčená sparťanská legenda na milované Letné pouhé tři měsíce?

Věděli jste, že čerstvý padesátník a exreprezentant s více než třicítkou mezinárodních startů Jiří Novotný pracoval zhruba dva roky zpátky znovu pro svou milovanou Spartu? 

Stalo se tak v srpnu 2018, kdy mělo za sebou letenské "S" pohárový neúspěch se Suboticou a na trenérské lavičce končil Pavel Hapal, s tím, že ho vystřídal dosavadní sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, jenž tak seděl hned na dvou židlích.

A právě bývalý stratég maďarského Debrecínu či řeckého Panathinaikosu povolal do hry i držitele rekordních čtrnácti mistrovských titulů.

Ve svém srdečním klubu však příliš dlouho nevydržel a po čtvrt roce šel opět z kola ven. "Dostal jsem zkušební dobu na tři měsíce a měl jsem se věnovat hráčům, kteří byli zranění, nebo měli individuální tréninky," popsal na webu isport.blesk.cz Novotný.

Tehdejší poměry na Spartě však měly k ideálu daleko. "Už během té zkušební doby jsem si říkal, že to není to pravý ořechový, že se mnou asi moc nepočítají. Přišlo mi, že někteří lidi potřebovali, aby se mým příchodem uklidnili fanoušci a oni sami měli klid. Na chviličku to možná pomohlo, ale pak se ukázalo, že ty lidi tam stejně neměli co dělat," doplnil na stránkách Sportu bývalý zadák, jenž kromě Sparty prošel také Rubinem Kazaň, Duklou, Blšany, Libercem či Ružomberokem.

Sa samotným Ščasným ho však žádné vřelé vztahy nepojí. Tím spíš, že byl u jeho dvou vyhazovů - nejprve ze Sparty a poté z Mostu. "Překvapilo mě, když si mě vybral. Ale já jsem srdcem sparťan, byla povinnost nabídku přijmout. Chtěl jsem pomoct. Nic jsme si až tak neudělali, ale lidsky jsme si nesedli. Co se týká přípravy, tréninky neměl špatné, ale lidsky to nebylo ono," zakončil v Deníku Sport někdejší nadstandardní stoper, jenž již několik let provozuje ve Vestci svou vlastní akademii.

Odejdou za lepším? Tyto hvězdy mohou během léta opustit Fortuna:ligu!