Na Stínadlech eminentně stojí o jednoho ze dvou sparťanských Kozáků. Vachouška zajímá i Polidar

Na Stínadlech eminentně stojí o jednoho ze dvou sparťanských Kozáků. Vachouška zajímá i Polidar

Devatenáctiletý útočník letenského "S" Matyáš Kozák si zatím dospělý fotbal nevyzkoušel a mohlo za to i jeho zranění nohy, kvůli čemuž přišel o zkušenosti z ČFL. V dorostu však střílí gól za gólem...

Zatímco v ročníku 2017/2018 přetavil čtyři starty v sedm branek, v sezoně 2018/2019 byl po sedmi vystoupeních na jedenácti trefách a v posledním soutěžním období už pak nasázel během devíti zápasů úctyhodných 21 gólů.

Není proto divu, že už o chtějí vyzkoušet i na nejvyšší možné úrovni a velký zájem o jeho služby formou ročního hostování mají tepličtí Skláři.

"Do našeho fotbalu by se náramně hodil. Navíc máme jen dva útočníky Mareše a Řezníčka. Kozák by tak plnil roli trojky, která může kdykoli naskočit a sbírat cenné zkušenosti," citoval server iSport.cz slova kouče Stanislava Hejkala.

Žlutomodré značce ze Stínadel by mohlo hrát do karet to, že byl Kozák na testech v severních Čechách již v průběhu jara a sportovní úsek tamního klubu nezklamal.

Kromě Kozáka, o nějž je však zájem také jinde, by teplický soubor rád přivítal také dvacetiletého univerzála Matěje Polidara, jenž by mohl vyztužit jeho levou stranu.

Po ukončení hostování v Příbrami by se měl hlásit na Spartě na startu letní přípravy, ale není vyloučeno, že bude vzhledem k přetlaku v kádru Václava Kotala ještě jednou zapůjčen. Vše je nyní v rukou sportovního ředitele Štěpána Vachouška...

Sparta ztrácí ofenzivní talent s konžskými kořeny, jehož ulovil účastník 2. belgické ligy patřící do City Football Group

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.