Pardubice testují brankářského dlouhána z Herthy Berlín, který už stadion Pod Vinicí zná...

Pardubice testují brankářského dlouhána z Herthy Berlín, který už stadion Pod Vinicí zná...

Pardubické áčko, které bude pravděpodobně hrát Fortuna:ligu ve vršovickém Ďolíčku, bude moci i nadále počítat s nejproduktivnějším mužem uplynulé sezony Michalem Hlavatým, který patří Viktorii Plzeň a svou misi na východě Čech si prodlouží i s Lukášem Pfeifrem a Filipem Čihákem.

Do města dostihů a perníku se po roční anabázi v Karviné vrátil také útočník Michal Petráň. Protože je však po zranění, do tréninkových jednotek se ještě zapojit nemůže...

"Michal je po operaci ramene a je v péči našeho lékařského týmu. Uvidíme, kdy bude možné, aby začal polykat tréninkové dávky," pronesl na webu fkpardubice.cz sportovní manažer Vít Zavřel, jehož klub může využívat i boleslavského Ewertona či olomouckého Surzyna.

Na tréninku se kouči Jiřímu Krejčímu hlásil také jednadvacetiletý gólman Maxim Hertel, který byl na jaře součástí Herthy Berlín, respektive jejího výběru do třiadvaceti let. Kouč pardubických brankářů Martin Shejbal s ním pracoval již v rámci reprezentační dvacítky.

"Málokdo ví, že Maxim absolvoval před dvěma roky tréninkový týden na Vinici, vyhověli jsme tehdy jeho agentuře a umožnili mu připravovat se u nás. Nyní k nám vysoký gólman přichází, aby se zařadil k dvojici Boháč – Letáček," ozřejmil na webu fkpardubice.cz člen realizačního týmu nováčka.

196 centimetrů vysoký strážce svatyně v minulosti působil ve strukturách Unionu Berlín, kam se přesunul již před pár lety. V Pardubicích je společně s Josefem Celbou z Ostravy na testech a to, zda si na východě země vyslouží smlouvu, se ukáže v dalších dnech.

Druhá liga? Ale kdeže! Prohánění největších favoritů mě láká a motivuje, hlásí Podaný z Jablonce