Zíka hledá Ondráškovi nový klub. Slavia po něm nesáhla, nyní je na tahu Plzeň...

Zíka hledá Ondráškovi nový klub. Slavia po něm nesáhla, nyní je na tahu Plzeň...

Poslední zápasy Dallasu v MLS proběhly bez jednatřicetiletého Zdeňka Ondráška a na webu texaského klubu zaznělo, že se tak dělo z osobních důvodů.

Páteční Deník Sport přinesl informaci, že zkušený forvard s minulostí v polské i norské nejvyšší soutěže pomýšlí na odchod z Ameriky a zajímal by ho případný přesun do stále ambiciózní Viktorie Plzeň.

Agent Pavel Zíka ho měl nejprve nabízet mistrovské Slavii, ale protože neprojevila výrazný zájem, svou pozornost obrátil právě do Doosan Arény, jíž po prodeji Michaela Krmenčíka chybí při vším respektu k Beauguelovi, Mihálikovi či Chorém produktivní kanonýr, za něhož budou hovořit čísla.

Jedním z důvodů je i to, aby pravidelně nastupoval a nevypadl z národního mužstva, které čeká v příštím roce vysněný evropský šampionát.

Západočeská značka má být s krajánkem slyšícím na přezdívku "Kobra" v dlouhodobém kontaktu, zdroj Sportu však pronesl, že se jednání nikam nevyvíjejí a to kvůli několika překážkám, jimiž jsou odstupné, platové požadavky i délka kontraktu.

Právě tam mají být představy obou stran nejviditelnější - zatímco Plzeň se dlouhodobé smlouvy kvůli perspektivě důrazného fotbalisty obává, sám hráč potřebuje jistotu dostatečně dlouhé dohody, protože usiluje o poslední velký přestup kariéry.

Čas na další jednání však ještě do konce přestupového okna je.

K tomuto datu má odchovanec Dynama České Budějovice, jenž si na současné adrese ročně vydělá zhruba 12 milionů korun hrubého, na svém kontě 81 vystoupení v české lize s bilancí dvaadvaceti tref a čtyř gólových asistencí. Dostane příležitost svá čísla rozšířit ještě letos na podzim?

Stronati a Championship? Jednání o ostrovech dle Svěrkoše komplikuje nejen zranění