Zahustel: Troufám si říct, že v hlavičkových soubojích jsem silný, což se s Jabloncem potvrdilo

Zahustel: Troufám si říct, že v hlavičkových soubojích jsem silný, což se s Jabloncem potvrdilo
OBSAHUJE VIDEO

Mladá Boleslav si připsala svou první výhru v sezoně Fortuna:ligy až ve čtvrtém kole a díky ní se vyšvihla z osmnácté až na čtrnácté místo tabulky, s tím, že v tuto chvíli jsou za ní Opava, České Budějovice, Příbram a Zbrojovka Brno.

Proti sedmému Jablonci přišly tři body po trefách Ondřeje Zahustela a Dominika Maška, čemuž ve městě automobilů přihlíželo 126O diváků. Jak vše viděl středopolař domácí družiny, který do klubu dorazil ze Sparty?

"Po třech prohrách jsme si v kabině říkali, že už to musí přijít, že za výhrou musíme jít. Myslím, že to bylo i vidět. Jablonec jsme skoro do ničeho nepustili. Teda až na mou zpětnou hlavičku, kdy jsem jim namazal," připomněl svůj velký pondělní kiks bývalý hráč Slovácka.

Co přesně se stalo? "Měl jsem balon odehrát spíš na jistotu, odkopnout ho levačkou nazdařbůh někam dopředu. Chtěl jsem hrát ještě konstruktivně se stopery, ale dal jsem to bohužel moc dlouhý... V tu chvíli jsem si říkal: Miky, chyť to! Naštěstí nás podržel, za což jsem mu o poločase poděkoval," prozradil v pozápasových ohlasech devětadvacetiletý borec, jenž spadá pod agenturu Sport Invest.

Svou velkou hrubku navíc odčinil jedním přesným zásahem, svým prvním v novém ročníku a to po spolupráci s dalším kmenovým sparťanem Václavem Drchalem. "Pak jsem dal i gól, takže jsem chybu trochu odčinil. Dlouhé balony od stoperů nebo od gólmana dáváme většinou na mě. Troufám si říct, že v hlavičkových soubojích jsem silný, což se potvrdilo. Vyhrál jsem hlavu a hned šel za míčem. Čekal jsem, že to Drchy buď udrží, nebo mi to prostrčí. Podle mě si míč zpracovával prvním dotekem pro sebe, ale dal si to delší. Naštěstí jsem tam byl já. Důležité bylo, abych si to dal prvním dotekem dobře, což se mi povedlo. Potom už stačilo jen trefit bránu na zadní," zakončil svěřenec Jozefa Webera, jenž dosud nechyběl v žádném z úvodních čtyř vystoupení.