Slávistické šance na postup dál? Je to tak 60:40 pro Dány, tipuje exsparťaň Kadlec

Slávistické šance na postup dál? Je to tak 60:40 pro Dány, tipuje exsparťaň Kadlec

Jaké šance dává českému šampionovi z Edenu ve dvojzápase play-off Ligy mistrů proti Midtjyllandu Václav Kadlec? Osmadvacetiletý "penzista", který už obléká pouze trikot Realu TOP Praha, favorizuje svého bývalého dánského chlebodárce, v jehož trikotu svého času strávil půl roku.

Jaké prostředí nabídne v odvetě mistr severské země, za který si zahrál také současný bek Fenerbahce Istanbul Filip Novák? "Stadion je sice menší, ale hezký, moderní. Pokud jde o trávník, byli v tomhle směru vyhlášení nejlepším týmem v sezoně. Letiště je asi třicet minut od stadionu, to taky není žádný problém," přednesl v interview pro iSport.cz bývalý forvard Eintrachtu Frankfurt.

Pro Midtjylland, jenž získal za posledních šest let tři mistrovské primáty a skautování jede přes data, má jen slova chvály. "Určitě to nebude nic jednoduchého. Díval jsem se na druhou půli s Bernem a Midtjylland hrál výborně. Moc se mi líbí Pione Sisto, to je jejich stěžejní hráč. Když jsem v klubu působil, tak odcházel do Španělska. Nyní se vrátil a je to pro ně velká posila. Pamatuju si, že v jednom utkání nasprintoval asi dva a půl kilometru, což je šílené číslo. To jsem nikdy nepochopil. Dánové jinak hrají zajímavým stylem, mají nahoře hodně individualit, ale jinak jsou všichni běhaví a silní. Pro Slavii žádná sranda," upozornil na stránkách Sportu Kadlec.

Specialitou nejbližšího protivníka Slavie, který vlastní majitel Brentfordu Matthew Benson, jsou dlouhé auty. "Pořád hází dlouhé auty, to se taky nemění. Vždycky během přípravy klub najal trenéra, který se na to specializoval. Ukazoval nám varianty dlouhých autů, věnovali jsme se tomu třeba tři dny v kuse. Ale pak už ne. Určitě jsme to netrénovali každý týden," doplnil v Deníku Sport Kadlec, která si ze současné soupisky pamatuje pouze čtyři hráče, kvalita jim však podle jeho slov zůstala.

A koho tedy favorizuje na proniknutí do základní skupiny? "Já si myslím, že to je tak 60:40 pro Dány," zavěštil si odchovanec Bohemians Praha 1905, jehož vyjádření nabídl portál iSport.cz.

Jestli pánbůh dá, Slavia udělá na Kolářovi přestupový rekord mezi brankáři...