Hašek se na verdikt soudu odvolá. Je to střípek do mozaiky poměrů ve FAČR, tvrdí jeho advokátka

Hašek se na verdikt soudu odvolá. Je to střípek do mozaiky poměrů ve FAČR, tvrdí jeho advokátka

Kauza Martin Hašek vs. AC Sparta Praha se opět vyvíjí. Soud rozhodl, že je hráč povinen svému bývalému klubu zaplatit částku ve výši 22 milionů korun. Haškova advokátka ovšem vydala vyjádření, že se věc požene k dalšímu soudnímu řízení.

"S verdiktem Sboru rozhodců FAČR nesouhlasíme. Rozhodčí nález není pravomocný, a v řádné lhůtě se proti němu po poradě s mým klientem odvoláme, počítáme, že kauza skončí u CAS," advokátka Martina Haška Mgr. Markéta Vochoska Haindlová, která bývalého fotbalistu Bohemians 1905 či právě Sparty Praha reprezentuje.

"Věříme, že při odvolání u orgánů vyšší instance prokážeme relevanci zásadního nesouladu v postupu rozhodčího orgánu FAČR s běžnou rozhodovací praxí mezinárodních institucí. Mezinárodní judikatura, která hráčům garantuje určitou úroveň právní ochrany, zde byla zcela nesprávně vyhodnocena," stálo dále ve vyjádření Haindlové.

Ta ale nevynechala ani kritiku FAČR, která je i vzhledem ke kauze Berbr nyní v rámci UEFA považována za nedůvěryhodnou. "Česká republika je společně s Rumunskem, Chorvatskem a Slovinskem poslední zemí v EU, kde i přes urgence zmíněných mezinárodních fotbalových orgánů neexistuje standardní zaměstnanecké postavení hráčů ve vztahu s klubem. Absence pracovně-právního ochranného rámce vztahu zaměstnavatel – zaměstnanec pak způsobuje množství kauz dlouhodobě poškozující jméno českého fotbalu v očích mezinárodní odborné veřejnosti," nechala se slyšet.

"Případ Martina Haška je jen dalším střípkem do mozaiky dlouhodobě kritizovaných poměrů v rámci FAČR," pokračovala Haindlová. A je klidně možné, že se celá kauza v Lausanne může otočit.