Liberecký debutant Hasalík: Radši ani nechci vědět, kolik jsme naběhali kilometrů

Liberecký debutant Hasalík: Radši ani nechci vědět, kolik jsme naběhali kilometrů
OBSAHUJE OHLASY

Lukáš Hasalík (19) ještě nemá na kontě ani jeden soutěžní start za Liberec, což znamená, že za Slovan dosud nechytal ani v lize, ani v domácím poháru. Premiéra, jíž by šlo nazvat hodně ostrou, však přišla v Evropské lize na půdě Hoffenheimu, odkud si jeho mimořádně oslabený tým odvezl neúprosnou porážku 0:5 a pět branek v dotyčné soutěži inkasoval podruhé v řadě.

"Premiéra to byla krásná, ne z důvodu výsledku, ale protože to bylo v Evropské lize na krásném stadionu Hoffenheimu. Nervózní jsem byl akorát při videu, když jsme sledovali soupeře. Na hřišti, při rozcvičce a při zápase to už ze mě spadlo a už jsem žádnou nervozitu necítil. Věřil jsem v dobrý výsledek již před zápasem. Když jsme dlouho drželi čisté konto a nedostali gól, tak jsem měl myšlenky, že bychom to mohli dotáhnout do nějakého pěkného výsledku. Bohužel soupeř ukázal kvalitu. Určitě v rychlosti, fotbalovém myšlení, technice. Byli ve všem lepší a ne nadarmo hrají bundesligu," vyprávěl po závěrečném hvizdu severočeský mladík, jehož slova publikoval web fcslovanliberec.cz.

Podle Hasalíka inkasoval i branky, které by dostávat neměl. Doufá, že se z toho poučí a příště se podobným chybám vyvaruje. Na památný debut chce mít dobré vzpomínky. "Zkušenost je to obrovská, pro mě neuvěřitelná. Jsem za něj moc rád. I když jsme prohráli 5:0 a byly tam situace, které jsem řešil špatně, tak na něj, jako na svou premiéru v Evropské lize, budu vzpomínat do konce života," přiznal svěřenec Pavla Hoftycha.

Jak náročné to bylo na psychiku? Přeci jen byl gólman hodně v permanenci a liberečtí hráči v poli si hodně zaběhali. "Když běhali bez míče téměř celý zápas, tak určitě velmi těžké. Radši ani nechci vědět, kolik naběhali kilometrů a jaké bylo držení míče. Muselo to pro ně být obrovsky těžké, klobouk před nimi, že to uběhali až do konce," uzavřel na stránkách fcslovanliberec.cz Hasalík, jenž byl s koučem brankářů Markem Čechem v kontaktu alespoň na dálku a v kontaktu byl i s jedničkou Filipem Nguynem.

V neděli 8. listopadu se jeho Slovan představí na teplických Stínadlech. Že by přišla premiéra také v české nejvyšší soutěži?

Juliš zářil proti Celticu, Kuchta zajistil výhru Slavie, Liberec odjel z Hoffenheimu s výpraskem