Vycházející hvězdička Dortmundu už debutovala i za Albion, jen Walcott a Rooney to stihli ještě o něco dřív...

Vycházející hvězdička Dortmundu už debutovala i za Albion, jen Walcott a Rooney to stihli ještě o něco dřív...
OBSAHUJE VIDEO

Svých prvních 17 minut za reprezentační výběr Albionu si proti Irsku (3:0) připsal mladičký záložník Jude Bellingham, jenž patří Borussii Dortmund.

Vestfálský obr ze Signal Iduna Parku si talentovaného středopolaře pořídila letos létě z Birminghamu a stálo jí to 23 milionů eur.

Teenager, jenž bude slavit plnoletost až v létě příštího roku, už si za žlutočerné barvy BVB připsal 11 soutěžních startů a v Německém poháru už se mu podařilo i skórovat.

Pokud jde o naťuknuté mezinárodní pole, důležitý reprezentant do 21 let se stal díky svému debutu třetím nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za Anglii.

Stalo se tak v jeho 17 letech a 136 dnech a zdá se, že padesátiletý trenér Gareth Southgate bude mít od této chvíle další volbu do středové řady.

V celé dlouhé historii ostrovního fotbalu už byli pouze dva mladší hráči, a sice Wayne Rooney, jemuž se to povedlo o necelý měsíc dříve a pak Theo Walcott, který měl premiéru zhruba o dva měsíce dříve. Oba výkony se však zrodily ještě v první dekádě po miléniu.

Historicky nejmladší reprezentanti Albionu:

  1. Theo Walcott - 17 let, 75 dní
    2. Wayne Rooney - 17 let, 111 dní
    3. Jude Bellingham - 17 let, 136 dní