Nagelsmann potvrdil záměr loupit v řadách Juventusu. Kdo by mohl posílit zálohu Lipska?

Nagelsmann potvrdil záměr loupit v řadách Juventusu. Kdo by mohl posílit zálohu Lipska?

Německý středopolař Sami Khedira bude s největší pravděpodobností hledat již v lednu nového chlebodárce. Kmenový hráč Juventusu bude po této sezóně bez smlouvy a Stará dáma neprojevila zájem o prodloužení spolupráce. Zájemců je hned několik, což dokazuje i přiznání kouče Lipska, že by jej ve svém kádru upotřebil.

Khedira má za sebou bohatou minulost ve Stuttgartu či Realu Madrid. Ve svých třiatřiceti letech může pomalu pomýšlet na konec kariéry, ale rád by ještě pár sezón odehrál. V posledních týdnech se hojně mluvilo o jeho přesunu na Ostrovy, kde se o něj zajímá Everton. Také hráč neodmítá možnost okusit anglickou Premier League.

Mezi zájemci je však také klub z jeho rodné země, proto se nabízí i možnost, že by si opět zahrál tamní Bundesligu. Kouč Lipska Julian Nagelsmann ostatně v rozhovoru pro Sky Deutschland potvrdil, že by se mu v kádru zamlouval.

„Máme seznam možných posil a jsou tam zajímavá jména, která je možná v lednu na přestupovém trhu získat. Musíme však pečlivě zvážit, zda pro nás mohou být skutečnými posilami. A mohu vás ujistit, že v případě Khediry by to tak bylo. Je to vynikající hráč s bohatými zkušenostmi. Může to být skvělý lídr díky tomu, že hrál v týmech jako Real Madrid nebo Juventusu. Mrzí mě, že teď moc nehraje,“ nechal se slyšet kouč Lipska Nagelsmann.

Zdroj: Sky.de