Simu budeme muset na měsíc posadit na lavici, aby nám vůbec vydržel v týmu na jaro, žertoval Trpišovský

Simu budeme muset na měsíc posadit na lavici, aby nám vůbec vydržel v týmu na jaro, žertoval Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Slavia získala čtvrtou výhrou v Evropské lize jistotu postupu v jarní fázi a po nedělním derby slavných "S" na Letné si to příští týden rozdá s Bayerem Leverkusen v jeho Bay Areně o první místo ve skupině.

Sešívaní zaznamenali v pěti vystoupeních 11 branek, čímž potvrdili, že se ofenzivně zlepšili. Je to totiž lepší bilance, než poslední dvě účasti v základní skupině evropských pohárů dohromady.

Pod čtvrtečním skalpem izraelského Hapoelu Be'er Sheva byl nejvíce podepsán dvougólový Senegalec Abdalláh Sima, jenž ve svých devatenácti letech nepřestává Jindřicha Trpišovského překvapovat. Tím spíš, že ho má v kádru pořád teprve pár měsíců...

"Ze srandy jsem v kabině říkal, že ho budeme muset na měsíc posadit na lavici, aby nám vůbec vydržel v týmu na jaro. Neumím ani upřímně odhadnout, kde je jeho výkonnostní strop, a neumím ani říct, co by měl zlepšit a co dělá na hřišti špatně. Je to neuvěřitelně komplexní hráč, a to ještě hraje s určitou jazykovou bariérou, i když se samozřejmě pilně učí angličtinu. Jeho příběh je neuvěřitelný, jsem moc rád, že jsme ho na poslední chvíli napsali na soupisu pro Evropskou ligu, v podstatě po pouhých pěti trénincích s námi. Máme z něj velkou radost, strašně nám pomohl a pomáhá, stále mě překvapuje, teď proti Hapoelu tím výskokem před prvním gólem. Má snad všechno, překvapit by mě mohl snad leda kdyby dal gól levačkou ze třiceti metrů, protože na levé noze má ještě malou slabinku. jinak už snad předvedl všechno, co se dá,“ ocenil svého svěřence na webu slavia.cz šéf obhájce českého titulu.

Hovořit o cílech pro jarní část Evropské ligy je podle šéfa Stanciua, Bořila, Oscara a spol. předčasné. "Teď jsme si splnili sen, na rozdíl od toho, co jsem slyšel z některých médií, si nemyslím, že bylo naší povinností postoupit. Zvlášť s takovými soupeři, které jsme měli, a po odchodech z kádru, zejména Vladimíra Coufala. Díry po prodejích hráčů se nám ale podařilo zacelit, musím pochválit Lukáše Masopusta, jak skvěle zapadl na pozici pravého beka. Všichni víme, jaké jsou jeho ofenzivní kvality, skvěle ale pracuje i do defenzivy, zvládá situace jeden na jednoho. Je pro mě až neuvěřitelné, jak se novému postu dokázal přizpůsobit. Teď se mi strašně těžko říká něco k jaru, první vyřazovací kolo bude až v únoru, to je hrozně daleko. Nevíme, jak bude vypadat kádr, zranění, covid nebo los. Nyní tým dosáhl neskutečného úspěchu, stejně jako před dvěma lety se ale nemusíme bát nikoho, všichni si jaro v Evropě budeme užívat. Budeme také mít motivaci navíc v letošní krátké letní přípravě. Určitě se o další postup popereme,“ uzavřel bojovně naladěný kouč s minulostí na Žižkově a v Liberci.

Simovi se prý vrací, jaký je člověk. Je strašně skromný, pokorný a snaží se také učit česky...

Zdroj: slavia.cz