Zdravý Bořil pouze na lavičce? Pro kapitána Slavie to samozřejmě nebylo jednoduché

Zdravý Bořil pouze na lavičce? Pro kapitána Slavie to samozřejmě nebylo jednoduché

Reprezentační bek Jan Bořil (29) je sice slávistickým kapitánem, ale zcela neotřesitelné postavení na vršovickém Sinobo Stadium nemá.

V právě probíhající sezoně Fortuna:ligy hrál od začátku pouze šestkrát z celkových devíti případů a v doznívající skupinové fázi Evropské ligy už mu jedenáctka vyvolených utekla hned dvakrát.

Zatím naposledy v rámci jasné domácí výhry nad Hapoelem Be'er Sheva, proti kterému si bývalý zadák Mladé Boleslavi či Viktorie Źižkov zahrál až od jednašedesáté minuty, když střídal mladšího Oscara Dorleyho.

Kouč Jindřich Trpišovský z toho však žádnou velkou vědu nedělá a sešívané fanoušky uklidnil, že pro nedělní derby se Spartou na Letné bude s jeho zkušenostmi opět počítat...

"Bóřa je v pořádku a zdravý. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, z těch třech kluků – Lukáše Masopusta, Jana Bořila a Oscara - mohl hrát kdokoliv. Kluci jsou ale jeden tým, mají před sebou týmové cíle, chtěli jsme dotáhnout postup, v neděli nás navíc čeká další těžký zápas," připomněl na webu slavia.cz nadřízený Ševčíka, Kuchty, Zimy a spol.

"Proti Hapoelu jsme se kvůli typologii zápasu rozhodli pro Oskyho, protože jsme chtěli na levé straně leváka, věděli jsme, že tam můžeme být nebezpeční. Pro Bóřu to samozřejmě nebylo to jednoduché, v druhém poločase nám ale pomohl a pomůže nám i v neděli," avizoval čtyřiačtyřicetiletý odborník, jenž už vládne slávistickému áčku necelé tři roky.

Liga mistrů bez skupin?! S 32 či 36 týmy. Reakce UEFA na hrozbu velkoklubů s jejich European Premier League

Zdroj: slavia.cz