Jak se nyní daří sparťanu Tettehovi? Hraje s Kayou a skóroval v Süper Lig i v Tureckém poháru

Byť je ghanský forvard Benjamin Tetteh (23) stále majetkem letenského "S", od úvodu září je součástí Süper Lig, v níž se pere v barvách aktuálně jedenáctého celku tabulky Yeni Malatyaspor, který ho má zapůjčeného až do konce června příštího roku.

A jak si bývalý útočník Standardu Lutych, Slovácka či Bohemians Praha 1905 vede?

K tomuto datu sehrál Malatyaspor deset ligových duelů, s tím, že Tetteh naskočil do osmi z nich, všechny byly v základní sestavě a 720 poskytnutých minut přetavil do jedné branky a tří žlutých karet.

Mladík z Accry už stačil naskočit také do Tureckého poháru a třiadvacet minut proti Etimesgutu Belediyesporu proměnil v jednu branku.

V posledním kole proti Istanbulu Basaksehir (1:1) se však střelecky neprosadil a Škrtel a spol. ho ubránili.

Další šanci na vylepšení střelecké bilance bude mít již v sobotu 12. prosince a soupeř opět nebude snadný. Yeni totiž přijede na půdu třetího Fenerbahce Istanbul, které má stejný počet bodů jako vedoucí Alanyaspor.

P.S.: Barvy stejného klubu obléká také další exsparťan Semih Kaya (29), který si dosud přispal sedm ligových a jeden pohárový start, s tím, že se mu i jednou podařilo rozvlnit síť.

Slavii zase pomohl covid, bez něj by Simu v áčku neměla. Co se stalo s první Spartou? „Přijdu, až jí nastaví zrcadlo“